Farm Frites Poland

Firma Farm Frites została założona w 1971 jako firma rodzinna, którą pozostaje do dnia dzisiejszego. Posiada czterdzieści oddziałów w różnych krajach świata. Farm Frites jest niekwestionowanym ekspertem jeśli chodzi o mrożone i chłodzone produkty ziemniaczane. W Polsce siedziba firmy mieści się w Lęborku. Najbardziej znane marki producenta to: Farm Frites i Aviko.

Projekt wdrożeniowy systemu Plus Workflow objął swoim zakresem proces elektronicznego obiegu dokumentów (faktur), proces specyfikacji produktowych oraz proces zapotrzebowań. Rozwiązanie firmy Suncode zostało zintegrowane z wykorzystywanym przez Klienta systemem ERP – firmy QAD.

Referencje Studium przypadku
Dr Irena Eris

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris powstało w 1983 roku jako mały zakład rzemieślniczy, w którym zatrudniony był jeden pracownik oraz produkowany jeden rodzaj kremu. Obecnie firma zatrudnia około 800 pracowników, produkuje ponad 2 miliony sztuk produktów miesięcznie, a w ofercie ma kilkaset kosmetyków. DR Irena Eris jest cenioną i znaną Polską marką na rynku kosmetycznym.

Projekt wdrożeniowy systemu Plus Workflow miał na celu automatyzację najważniejszych procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Zakres przedsięwzięcia objął proces obsługi faktur, zapotrzebowań, korespondencji, a także zarządzania umowami i rozliczania delegacji. Rozwiązanie firmy Suncode zostało zintegrowane z wykorzystywanym przez Klienta systemem M3.

Referencje
Thai Union Group

Thai Union Group jest światowym liderem na rynku owoców morza z ambitnymi celami wzrostu i poświęceniem dla zrównoważonego rozwoju i innowacji. Historia firmy sięga sierpnia 1977 roku, kiedy to powstało Thai Union Manufacturing Co. Ltd., twórca i eksporter tuńczyka w puszkach. Obecnie Thai Union posiada 12 zakładów produkcyjnych w 10 krajach na czterech kontynentach: Ameryka Północna, Europa, Afryka i Azja.

Projekt wdrożeniowy systemu Plus Workflow w Grupie Thai Union obejmował automatyczny i elektroniczny obieg faktur. Dodatkowo zintegrowaliśmy się z systemem SAP i systemem odczytu danych OCR na stacjach skanujących zlokalizowanych w kilku krajach. Celem projektu było obniżenie kosztów i usprawnienie wdrożonych procesów.

Suncode

Suncode wspiera Klientów w digitalizacji i optymalizacji procesów biznesowych. Z naszych rozwiązań korzystają zarówno duże koncerny międzynarodowe, jak również duże i średnie przedsiębiorstwa krajowe. Jesteśmy obecni na niemal wszystkich kontynentach, w tym w Europie, Azji czy Afryce.

Eurofoam Polska

Eurofoam Polska należy do grupy EUROFOAM – światowego lidera na rynku pianek poliuretanowych. Grupę tę tworzy 36 zakładów w 12 krajach, których głównym profilem działalności jest produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej. Najnowsze rozwiązania technologiczne oraz doświadczenia zdobywane od 1966 roku pozwalają na produkcję pianki poliuretanowej najwyższej jakości o szerokim wachlarzu właściwości i bogatej gamie zastosowań.

Projekt objął wdrożenie rozwiązania do zarządzania dokumentami w oparciu o rozwiązania firmy Suncode. W systemie Plus Workflow zostały odwzorowane procesy akceptacji faktur, autoryzacji płatności oraz zapotrzebowań. Ponadto, w systemie dostępny jest moduł DMS do elektronicznej archiwizacji dokumentów. Projekt wdrożeniowy zakładał również instalację centralnego punktu skanowania, który został zlokalizowany w Zgierzu. Wdrożenie objęło swoim zasięgiem 5 fabryk, w których na co dzień z systemu korzysta około 150 użytkowników. Rozwiązanie Plus Workflow zostało zintegrowane z systemem klasy ERP 21 firmy JBA w celu sprawnego przebiegu procesów biznesowych.

Referencje Studium przypadku
Podravka

Podravka jest jednym z największych producentów wyrobów spożywczych w Europie Środkowo–Wschodniej, a jej produkty dostępne są na wszystkich kontynentach, w ponad 40 krajach świata. Polski oddział firmy, zlokalizowany w Kostrzynie, został otwarty w roku 2000. Obecnie firma zatrudnia około 180 osób. Najbardziej znane marki firmy Podravka w Polsce to: Vegeta, Podrvka, Warzywko i Eva.
Projekt wdrożeniowy systemu Plus Workflow objął fabrykę w Kostrzynie, centralę w Warszawie oraz oddziały handlowe firmy. Rozwiązania dostarczone przez Suncode wspiera procesy elektronicznego obiegu faktur oraz procesy akcji promocyjnych i premii. Skanowanie dokumentów odbywa się w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju za pomocą urządzeń MDF. Dodatkowo system został zintegrowany z zewnętrznymi źródłami danych wykorzystywanymi w procesach.

Referencje Studium przypadku
Colas Polska

COLAS Polska wchodzi w skład grupy COLAS, która posiada swoje oddziały w ponad 40 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 60 000 osób. Firma COLAS Polska jest przedsiębiorstwem realizującym przedsięwzięcia drogowe w zakresie projektowania, budowy i realizacji inwestycji drogowych. COLAS Polska to firma o przeszło 30 – letniej tradycji w wykonawstwie robót drogowych. COLAS Polska jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale 12.000.000 PLN.

Wdrożenie systemu Workflow miało na celu usprawnienie kluczowych procesów biznesowych. Zakres przedsięwzięcia obejmował opracowanie koncepcji zmian oraz wdrożenie systemu informatycznego klasy Workflow. Wdrożenie systemu Plus Workflow dotyczyło trzech procesów: zleceń budowlanych, realizacji obiorów usług i dóbr („PO”), obsługi faktur kosztowych. W celu ułatwienia pracy użytkowników, rozwiązanie dostarczone przez firmę Suncode zostało zintegrowane z funkcjonującymi w przedsiębiorstwie systemami dziedzinowymi (Coda, Unisoft). System Plus Workflow wspomaga pracę blisko 100 osób pracujących w różnych lokalizacjach na terenie kraju.

Referencje Studium przypadku

Branże

Spożywcza
Przemysł ciężki i lekki
Logistyka
Medycyna i farmacja
Smithfield

Smithfield Polska to grupa firm, zajmująca się produkcją żywności pochodzenia zwierzęcego, której założeniem jest kontrola przebiegu produkcji “od pola do stołu”. Smithfield Polska należy do grupy Smithfield FOODS INC. (USA), której głównym udziałowcem jest WH GROUP notowana na giełdzie w Hongkongu. Firmy te tworzą grupę będącą największym producentem wieprzowiny na świecie. Firma Smithfield obecna jest w 11 krajach i zapewnia zatrudnienie 57 000 pracowników. Co więcej, firma jest właścicielem ponad 50 znanych i rozpoznawalnych na całym świecie marek. W krajach Ameryki Północnej są to: Smithfield, Eckrich, Farmland, Armour, Cook’s, Gwaltney, John Morrell, Kretschmar, Curly’s, Carando, Margherita czy Healthy ones. Natomiast w Polsce to wszystkim bardzo dobrze znane: Krakus, Morliny, Morlinki, Berlinki, Mazury oraz Yano.

Wśród korzyści wynikających z realizacji projektu wymienić należy zwiększenie kontroli nad dokumentami oraz ograniczenie wielu działań wykonywanych manualnie w procesie. Obecnie dokumenty przyporządkowywane oraz sprawdzane są automatycznie w systemie Plus Workflow zintegrowanym z systemem SAP. Dzięki integracji wymiana danych pomiędzy systemami odbywa się automatycznie, co znacznie przyspiesza proces.

Studium przypadku
IKEA Industry

Grupa IKEA Industry (dawniej Swedwood) wchodzi w skład grupy przemysłowej IKEA. Firma produkuje i sprzedaje meble na całym świecie. Grupa IKEA Industry posiada ponad 50 zakładów produkcyjnych i 10 oddziałów na terenie trzech kontynentów. Grupa zatrudnia ponad 16 500 pracowników, którzy produkują około 100 milionów sztuk mebli i komponentów meblowych rocznie.

Projekt wdrożeniowy systemu zarządzania procesami biznesowymi objął centralę IKEA Industry Poland zlokalizowaną w Goleniowie oraz pięć niezależnych fabryk. W systemie został odzwierciedlony proces obsługi i archiwizacji faktur kosztowych, a także faktur elektronicznych. Obecnie platforma Plus Workflow wspiera kilka istotnych procesów biznesowych, do których należą między innymi proces składania zamówień, akceptacji płatności wychodzących, a także zgłaszania zmian danych dostawców, klientów. System dostarczony przez Suncode został zintegrowany z systemem klasy ERP Movex/M3.

Leroy Merlin Polska

Leroy Merlin to sieć marketów budowlanych. Historia Leroy Merlin w Polsce rozpoczęła się w 1994r., kiedy to otwarto biuro w Warszawie. Obecnie sieć liczy 43 wielkopowierzchniowe sklepy, które są zlokalizowane w pobliżu wielkich aglomeracji miejskich na terenie całego kraju. Leroy Merlin obecnie zatrudnia ok. 7400 pracowników, a łączna powierzchnia handlowa wynosi ponad 300 tys. m kw. Sklepy Leroy Merlin oferują szeroką gamę produktów z dziedziny budownictwa, majsterkowania, ogrodnictwa, a także wystroju wnętrz. Firma Leroy Merlin na całym świecie generuje ponad 10 miliardów euro obrotu rocznie.

Projekt wdrożeniowy objął centralę firmy w Warszawie oraz kilkadziesiąt hipermarketów zlokalizowanych na terenie Polski w ramach skanowania rozproszonego. Przedsięwzięcie objęło analizę procesów oraz ich wsparcie poprzez wdrożenie systemu Plus Workflow. Projekt ten objął trzy kluczowe procesy biznesowe dotyczące sfery finansów i księgowości wraz ze wsparciem budżetowania. System firmy Suncode został zintegrowany z eksploatowanym przez Leroy Merlin systemem klasy ERP – Oracle Financials zlokalizowanego we Francji. Z systemu codziennie korzysta kilka tysięcy użytkowników.

Referencje