Wykorzystanie różnych źródeł danych w przedsiębiorstwie
Jak podaje oficjalna witryna Microsoft, baza danych jest narzędziem służącym do gromadzenia i porządkowania informacji. W bazie danych mogą być przechowywane wszystkie informacje, w tym m.in. o klientach czy pracownikach, sprzedanych i kupionych produktach, zamówieniach, wyposażeniu firmy, finansach, kadrach, jak również komunikaty niezbędne do wykonania różnych procesów biznesowych np. dane z GUS dotyczące nowego kontrahenta. Początkową formą bazy danych jest często lista w edytorze tekstu lub arkuszu kalkulacyjnym.
Wraz ze wzrostem ilości przetwarzanych danych, przedsiębiorstwa niejednokrotnie borykają się z ich niespójnością. Mnogość danych może powodować problemy z bieżącymi aktualizacjami i synchronizacją, negatywnie wpływając na wykonywane obowiązki, wydłużając czas pracy i zwiększając koszty. Dlatego tak istotna jest komunikacja systemu do elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami biznesowymi z wieloma bazami i źródłami danych.
Należy jednak mieć na uwadze, że wiąże się to z pewnymi wyzwaniami. Różne formaty plików, szybkość przetwarzania czy bezpieczeństwo transmisji – to tylko niektóre z nich. Dlatego przed integracją danych z systemem, w którym mają być one przetwarzane, należy przeprowadzić dokładne rozpoznanie dostawców oprogramowania, aby finalnie wybrać bezpieczną i prostą w obsłudze platformę.
Integracja Plus Workflow z źródłami danych
Dzięki elastyczności systemu Plus Workflow można go zintegrować z dowolnym zewnętrznym systemem informatycznym (np. SAP, Movex, Symfonia, QAD, IFS, Optima), oraz różnymi źródłami zewnętrznymi, takimi jak system HR lub LDAP, zewnętrzne bazy danych, pliki wymiany danych (XLS, CSV), czy Web Services.
W tym celu stworzono szereg modułów i wtyczek, które umożliwiają płynną komunikację między systemem Plus Workflow a wybranymi źródłami danych.
Zaliczamy do nich m.in.:
- Plus XML DataSource – moduł obsługi dokumentów w formacie XML;
- Plus Excel DataSource – moduł umożliwiający implementację źródeł danych operujących na arkuszach danych;
- Plus SOAP DataSource – moduł wymiany danych z udostępnionymi web serwisami SOAP (Simple Object Access Protocol);
- Plus JDBC DataSource – moduł wymiany danych z udostępnionymi tabelami pośrednimi za pomocą JDBC (Java DataBase Connectivity);
- Plus REST DataSource – moduł wymiany danych z udostępnionymi web serwisami REST (Representational state transfer);
- Plus SAP DataSource – wtyczka wymiany danych z systemem SAP.
W celu sprawnego zarządzania całą strukturą organizacyjną pracowników przedsiębiorstwa Suncode przygotował moduł Plus OSM. Jego wdrożenie daje możliwość importu do systemu Plus Workflow struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa z wielu źródeł zewnętrznych. Ponadto Plus OSM charakteryzuje się dużą elastycznością i może w sposób ciągły pobierać informacje z wielu lokalizacji jednocześnie.
Funkcjonalność opartą na integracji z zewnętrzną bazą danych posiadają również moduły Plus NIP Checker, Plus Vendor Checker oraz Plus GUS. Wspierają one proces weryfikacji danych kontrahenta, wykorzystując w tym celu dane z oficjalnych baz państwowych jak Ministerstwo Finansów, Główny Urząd Statystyczny, czy baza VIES.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz już dziś do naszych konsultantów na sprzedaz@suncode.pl!