W Polsce obchodzimy trzydziestolecie użytkowania kodów kreskowych. Każdego dnia kody kreskowe są wykorzystywane na całym świecie ponad sześć miliardów razy. Dziś poza standardowymi funkcjami handlowymi służą również do pozyskiwania i współdzielenia informacji. Dzięki niemu możliwe jest szybkie zidentyfikowanie i namierzenie produktu, dokumentu. Kody kreskowe zastąpiły ręczne prowadzenie rejestracji, co utorowało drogę do digitalizacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwach.

W systemie Plus Workflow również wykorzystujemy kody kreskowe, aby usprawnić pracę działów administracyjnych oraz kancelaryjnych. Plus Barcode Reader to moduł wykorzystywany do separowania dokumentów skanowanych. W celu odczytu wartości z kodów kreskowych wykorzystywane są urządzenia wielofunkcyjne. Dzięki temu modułowi możliwe jest masowe skanowanie dokumentów. Moduł ten dzieli paczkę na poszczególne dokumenty, opierając się na kodzie kreskowym, a następnie dla każdego dokumentu uruchamia odpowiedni obieg w platformie Plus Workflow.

Plus Barcode Reader zapewnia kompleksową obsługę różnego typu kodów kreskowych. Umożliwia on konfigurację i wydruk kodów kreskowych z poziomu formularza systemu Plus Workflow lub Plus DMS. Jego głównym zadaniem jest wsparcie systemu Workflow w celu wydruku odpowiedniego kodu kreskowego. Zastosowanie Plus Barcode umożliwia jednoznaczne oznakowanie skanowanych dokumentów (np. faktur, umów), co daje pełną kontrolę nad całym archiwum.

Pomocnym modułem okaże się również Plus LabelPrinter, który umożliwia konfigurację i wydruk kodów kreskowych z poziomu formularza systemu Plus Workflow lub Plus DMS. Wygenerowane i naklejone kody są odczytywane przez różnego rodzaju aplikacje skanujące jak: Kofax Capture oraz Kofax Express, Quick Scan, TIS eFlow, Readsoft i Abby Flexi Capture. Umożliwia także odczyt kodów za pomocą czytnika kodów.

Aby wykorzystać urządzenie wielofunkcyjne do odczytu kodów kreskowych należy wybrać moduł Plus Index. Pozwali on na wykorzystanie urządzeń znajdujących się w firmie do skanowania dokumentacji przesyłanej do systemu Plus Workflow. Niweluje to koszty przeznaczone na urządzenia skanujące. Aplikacja pozwala na indeksowanie zeskanowanych dokumentów oraz dokumentów elektronicznych, które są przekazywane do systemu. Monitoruje także zawartość katalogu źródłowego, do którego zapisywane są obrazy dokumentów opatrzonych kodem kreskowym, które następnie na ich podstawie selekcjonuje.

Wszystkie moduły zostały opisane i przedstawione w naszym sklepie online Plus Workflow.