Trendy technologiczne na 2024 rok

modern futuristic technology template banner cover merry christmas happy new year with scaled e1721586236873

W październiku 2023 roku firma Gartner opublikowała listę 10 najważniejszych trendów technologicznych na 2024 rok. Wśród nich znajdują się:

    1. „Zarządzanie zaufaniem, ryzykiem i bezpieczeństwem sztucznej inteligencji (AI TRiSM);
    2. Ciągłe zarządzanie narażeniem na zagrożenia (CTEM);
    3. Technologia zrównoważonego rozwoju;
    4. Inżynieria platform;
    5. Rozwój wspomagany przez sztuczną inteligencję;
    6. Branżowe platformy chmurowe;
    7. Inteligentne aplikacje;
    8. Demokratyzacja generatywnej sztucznej inteligencji;
    9. Rozszerzona, połączona siła robocza;
    10. Klienci maszynowi.”

Trendy podzielone zostały na 3 główne kategorie: ochrona inwestycjiwzrost liczby twórców oraz dostarczanie wartości. Jak podaje Gartner, uwzględnienie aktualnych trendów
w strategicznym planowaniu ma przynieść korzystne wyniki dla firm. Wśród najważniejszych wymienia osiąganie celów ESG, przyspieszoną cyfryzację, rozwój przedsiębiorstwa czy maksymalizowanie wartości danych.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, chcąc zostać liderem w swojej branży, warto już dziś pomyśleć
o wprowadzeniu nowych technologii w swojej firmie. Automatyzacja procesów biznesowych jest bowiem kluczowym elementem, wpływającym na rozwój nowoczesnych przedsiębiorstw.


Plus Workflow odpowiedzią na nadchodzące trendy

Niewątpliwym wyzwaniem dla współczesnych firm jest nadążanie za dynamicznie rozwijającym się rynkiem – brak elastyczności organizacyjnej może prowadzić do wielu problemów, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty pozycji lidera na rynku.

W szczególności dotyczy to małych i średnich przedsiębiorstw, którym z uwagi na mniejsze zaplecze finansowe w stosunku do światowych gigantów, ciężej jest inwestować w cyfryzację. Odpowiedzią na te problemy jest nasz flagowy system Plus Workflow, wspierający wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości. Niewątpliwą jego zaletą jest możliwość dowolnego dostosowania wdrażanych procesów w taki sposób, aby możliwie maksymalnie zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa, bez narażania go
na nieproporcjonalnie wysokie koszty.

Odnosząc się natomiast do 3 głównych kategorii trendów na 2024 rok, poniżej przedstawiamy, w jaki sposób Plus Workflow spełnia warunki każdej z nich.

Ochrona inwestycji – w celu zapewnienia zwrotu z podejmowanych inwestycji (ROI), kluczowe jest ograniczenie ryzyka pojawienia się błędów. Niezbędne staje się więc dokładne monitorowanie oraz kontrolowanie efektywności przedsiębiorstwa, jego wydatków i ewentualnych strat, a także prognozowanie nadchodzących zmian oraz zapotrzebowań rynkowych.

Plus Workflowto automatyzacja procesów biznesowych firmy, niemalże całkowicie eliminująca błędy wynikające z czynnika ludzkiego. Ponadto optymalizacja zwiększa efektywność firmy i znacząco skraca czas realizacji zadań. Co więcej, procesy takie jak zarządzanie budżetami czy składanie zapotrzebowań, usprawniają kontrolę nad finansami i zasobami firmy.

Wzrost liczby twórców – w dobie dzisiejszej konkurencji istotne jest zachowanie przewagi, którą zapewnić mogą innowacyjne rozwiązania i kreatywne działanie. Aby zwiększyć liczbę twórców, nie trzeba zatrudniać wyspecjalizowanych w danym zakresie pracowników. Czasami wystarczy umożliwić zatrudnionym dostęp do projektowania nowych rozwiązań. Pozwoli to zredukować ewentualne koszty, jakie wiązałyby się
z zatrudnieniem dodatkowej kadry, a także zwiększy zaangażowanie pracownika w procesy przedsiębiorstwa, co może pozytywnie przełożyć się na odczuwaną przez niego satysfakcję z pracy.

Plus Workflow dzięki bazowaniu na oprogramowaniu low-code, umożliwia niemalże wszystkim osobom tworzenie, modyfikowanie czy usprawnianie obiegów dokumentów i procesów przedsiębiorstwa.
Dzięki temu, że kreowanie nowych map procesów jest niezwykle proste i intuicyjne, przyspieszona zostaje reakcja na zmiany w organizacji. Wpływa to korzystnie nie tylko na jej elastyczność, ale również minimalizuje koszty, związane z ręcznym pisaniem kodu.

Dostarczanie wartości – odnosi się do doświadczeń związanych ze współpracą z danym przedsiębiorstwem czy korzystaniem z jego usług. Pozytywne wrażenie przyczynia się do większego zainteresowania interesariuszy oraz nowych, potencjalnych konsumentów. Aby odpowiedzieć
na oczekiwania klientów, kluczowe jest rozpoznanie ich potrzeb i odpowiednie dostosowanie proponowanego rozwiązania.

System Plus Workflow to odpowiedź na ideę paperless – elektroniczny obieg dokumentów skutecznie ogranicza zużycie papieru w firmie. Dzięki możliwości przesyłania dokumentów do odpowiednich osób zarówno wewnątrz organizacji, jak i poza nią przyczynia się do minimalizacji emisji CO2 i kosztów związanych z drukowaniem, czy wysyłaniem dokumentacji w formie tradycyjnej. Dodatkowo elastyczność gwarantująca szybką reakcję na zmiany prawne, preferencje konsumentów czy konkurencję, pozwala przedsiębiorstwu niemalże natychmiastowo wprowadzać zmiany i wyprzedzać tym samym pozostałe przedsiębiorstwa na rynku.

Podsumowanie

Plus Workflow jest narzędziem kompleksowym, skutecznie odpowiadającym na obecne i przyszłe trendy. Wszechobecna cyfryzacja przestaje być wyborem, a staje się koniecznością dzisiejszych przedsiębiorstw. Szereg zalet wynikających z implementacji systemu pozwoli cieszyć się nie tylko nadążaniem za zmianami technologicznymi XXI wieku, ale również przyniesie wiele dodatkowych korzyści, pozwalających stać się liderem w swojej branży.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *