Obieg faktur

Obieg faktur systemu Plus Workflow umożliwia realizację pełnego procesu od rejestracji faktury, poprzez jej opis merytoryczny i akceptację, aż do zaksięgowania. Daje on również możliwość integracji z dowolnym systemem finansowo-księgowym oraz wymianę danych z Krajowym Systemem e-Faktur.

Zaufali nam

partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo partnet-logo

Czym jest Plus Obieg Faktur?

Elektroniczny obieg faktur systemu Plus Workflow to rozwiązanie, które m.in. dzięki możliwości wielostopniowej akceptacji i autoryzacji do płatności, pozwala nie tylko na minimalizację ponoszonych kosztów, ale również zapewnienie terminowości wykonywanych zadań, zwiększenie kontroli nad wydatkami i, co najistotniejsze, zabezpieczenie danych i dokumentów.

Istotnym elementem jest również opcja powiązania procesu obiegu faktur z procesami skorelowanymi, w szczególności procesem zapotrzebowań zakupów, kontroli budżetu czy obsługi płatności.

Ponadto system elektronicznego obiegu dokumentów (EOD) Plus Workflow umożliwia komunikację z systemami EPR/FK (IFS, SAP, QAD, Comarch, Oracle, Symfonia, Optima itp.), wykorzystanie rozwiązania OCR (optyczne rozpoznawanie znaków z obrazu faktury) oraz wymianę danych z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF), co zapewnia automatyzację procesu obiegu faktur zakupu w firmie i minimalizację zadań wykonywanych w sposób manualny.

image2021 12 16 15 17 54

Funkcjonalności

Obsługa faktur VAT oraz faktur korygujących

Identyfikacja duplikatów rejestrowanych faktur

Łączenie faktur z zamówieniami i dokumentami PZ

Weryfikacja białej listy i aktywności płatnika VAT

Proces obsługi faktur Proforma

Pobieranie kursów z systemu finansowo-księgowego lub NBP

Generowanie metryki faktury w formacie PDF

Podgląd procesu faktury – widzisz na jakim etapie i u kogo jest faktura

Powiadomienia o zadaniach

Korzyści

IF Drawbacks 1740x0 c default
  • łatwość w wyszukiwaniu faktur według różnych parametrów
  • sprawne zarządzanie dokumentami finansowymi
  • możliwość weryfikacji kontrahentów
  • możliwość dodawania i łączenia faktur z innymi dokumentami
  • przyśpieszenie procesów fakturowania
  • integracja z dowolnymi systemami
  • zmniejszasz liczbę papierowych faktur
  • zapomnij o zagubionych dokumentach
  • redukujesz pracę manualną do minimum

Funkcja AI OCR – nie musisz ręcznie przepisywać danych z faktur. System automatycznie odczyta dane, przepisze je i przyporządkuje do konkretnych osób lub folderów. Pozwala na automatyczną klasyfikację dokumentów. Przetwarza również zeskanowane faktury.

Przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs

Zrzut ekranu 2024 07 30 140309 (1)
Zrzut ekranu 2024 07 30 140455 (2)

Przykład wdrożenia: Thai Union Group

Thai Union Group jest światowym liderem na rynku owoców morza z ambitnymi celami wzrostu i poświęce niem dla zrównoważonego rozwoju i innowacji. Wdrożenie systemu Plus Workflow w Grupie Thai Union obejmowało automatyczny i elektroniczny obieg faktur. Dodatkowo platforma Worflow została zintegrowana z systemem SAP oraz programem do odczytu danych OCR, zlokalizowanych w kilku krajach.Globalność tego wdrożenia czyni je unikatowym. Plus Workflow jest wykorzystywany na czterech kontynentach: Ameryce Północnej, Europie, Afryce czy Azji.

TU 1

FAQ-najczęstsze pytania

Co to znaczy obieg dokumentów?

Obieg dokumentów to proces przekazywania, przetwarzania, akceptacji i archiwizacji dokumentów w firmie lub instytucji. Może obejmować faktury, umowy, zamówienia i inne dokumenty związane z działalnością organizacji. Obieg może być papierowy lub elektroniczny.

Czy elektroniczny obieg dokumentów jest obowiązkowy

Nie, w większości przypadków firmy mogą same zdecydować, czy wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów. Jednak w niektórych branżach oraz instytucjach publicznych istnieją wymogi dotyczące cyfryzacji procesów, np. obowiązkowe korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Jakie są najczęstsze błędy w obiegu faktur?

Do najczęstszych problemów należą: Brak wymaganych danych na fakturze (np. NIP, kwoty, podpisy), opóźnienia w akceptacji dokumentów, zagubienie faktury w obiegu papierowym, błędne przypisanie faktury do kosztów, brak jednoznacznych procedur akceptacji i odpowiedzialności za dokument.

Kiedy faktura trafia do obiegu?

O wprowadzeniu faktury do obrotu prawnego można mówić wówczas, gdy została ona odebrana przez nabywcę. Jeżeli sytuacja taka miała miejsce, przedsiębiorca nie ma prawa anulowania wystawionego dokumentu.

Jak długo trwa obieg faktury w firmie?

Czas obiegu faktury zależy od organizacji i stosowanych narzędzi. W tradycyjnym, papierowym systemie może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. W przypadku automatyzacji i elektronicznego obiegu faktur proces może skrócić się do kilku godzin.

Czy fakturę można przesłać e-mailem?

Tak, faktury mogą być przesyłane drogą elektroniczną, pod warunkiem, że zapewniona jest ich autentyczność, integralność i czytelność. Zgodnie z polskimi przepisami, faktura elektroniczna jest równoważna papierowej, a coraz więcej firm korzysta z tego rozwiązania w ramach cyfryzacji procesów księgowych.