Millano to producent m.in.: czekolady, cukierków czy bombonierek z wieloletnim doświadczeniem. Przez 35 lat działalności firma zdobyła szerokie doświadczenie produkcyjne oraz dopracowała do perfekcji wytwarzanie niepowtarzalnych kompozycji smakowych. Produkty Millano są eksportowane do ponad 50 krajów w tym USA, Wielkiej Brytanii, Chin, Japonii, Australii, Belgii czy Meksyku. Millano Group w swoim portfolio posiada takie marki jak: Baron Excellent, Pomorzanka, Hibbi, Elitchoco. Tym samym Millano to największy producent i dostawca produktów sygnowanych logotypami największych sieci handlowych w kraju i zagranicą.

Przez wzgląd na produkcję wyrobów czekoladowych dla swoich klientów, Millano wyjątkowo dba o jakość produktów i efektywność współpracy ze swoimi kontrahentami. By usprawnić proces akceptacji wzoru opakowania słodyczy dla klientów Millano, spółka ta zdecydowała się na współpracę z Suncode w celu odzwierciedlenia tego procesu w formie elektronicznej, a w efekcie dalszego usprawnienia współpracy z klientami.

Proces akceptacji wzoru opakowania jest procesem złożonym, który jeśli nie jest zoptymalizowany i zarządzany, może prowadzić do przestojów prac i obniżenia jego efektywności. Omawiany proces składa się z szeregu etapów. Osoba odpowiedzialna za współpracę z klientem określa z nim jego wymagania i rozpoczyna proces zakładając zadanie w systemie Plus Workflow ze wzorem nowego opakowania. Następnie propozycja opakowania musi przejść przez ścieżkę akceptacji po stronie klienta i dopiero wtedy gdy uzyska wymagane akceptacje, rozpoczyna się właściwe projektowanie opakowania. 

Po tym etapie prac generowana jest karta wzoru opakowania ze wstępnym projektem graficznym. W kolejnym etapie opracowywane są dane techniczne takie jak wymiary, kolory czy grafiki, które będą zamieszczone na opakowaniu. Następnie określa się rodzaj opakowania: pojedyncze lub zbiorcze. Będzie to wyjątkowo ważne na końcu procesu, gdy projekt trafi na produkcję. Wszystkie te dane są zaprezentowane na wygenerowanej na końcu tego etapu karcie opakowania. Opis techniczny opakowania przechodzi również przez odpowiednie ścieżki akceptacji. Po uzyskaniu wszystkich potrzebnych zgód, projekt trafia na produkcję, zostaje także wygenerowana karta specyfikacji technicznej w formacie pdf. W tym momencie zakładane są automatycznie indeksy materiałowe w systemie QAD, z którym system Plus Workflow jest zintegrowany. Warto zaznaczyć, że automatycznie tworzone są również zapotrzebowania materiałowe, które są przekazywane do magazynu. 

Ułatwieniem przy pracy nad poszczególnymi etapami akceptacji wzoru są wspomniane karty specyfikacji. Ich generowanie pozwala na zaciąganie danych z poprzednich wersji projektu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą wprowadzać już raz wpisanych danych. 

W systemie Plus Workflow użytkownicy mają też możliwość wyszukiwania projektów. Umożliwia to pracownikom Millano m.in. tworzenie nowych opakowań na bazie tych już istniejących. W porównaniu do papierowej bazy opracowań technicznych, odnalezienie konkretnego projektu jest znacznie łatwiejsze w systemie elektronicznym. Użytkownik może wyszukać projekt nie tylko po jego nazwie, dacie powstania czy kliencie, dla którego robione jest opakowanie, ale także sortując według parametrów technicznych, np. gramatury opakowania. 

Warto także zaznaczyć, że proces działa na zasadzie „od ogółu do szczegółu” – poczynając od ogólnego pomysłu, do metodycznego precyzowania elementów w końcu powstaje w pełni dopieszczone opakowanie. Osoby akceptujące mogą dodawać komentarze i cofać zadanie do poprzedniej osoby, która powinna dokonać poprawek.

Przeniesienie procesu akceptacji wzoru opakowania na drogę elektroniczną optymalizuje pracę Millano, zapewnia terminowość wykonywania projektów, ponieważ można z łatwością zidentyfikować na jakim etapie jest proces i co go ewentualnie wstrzymuje. To z kolei ułatwia zarządzanie projektem i przekłada się bezpośrednio na poziom zadowolenia klientów. 

Poza obsługą procesu akceptacji wzoru opakowania firma Millano korzysta z Plus Workflow do optymalizacji procesu obsługi płatności faktur.