Handel i dystrybucja

Dynamicznie ewoluujące potrzeby i oczekiwania konsumentów, nieustannie zmieniające się trendy i silna konkurencja na rynku to aspekty, którym każdego dnia czoła stawiać muszą przedsiębiorstwa z sektora handlu i dystrybucji. Wiąże się to z zarządzaniem wieloma bieżącymi procesami biznesowymi firmy, zarówno tymi skupionymi na obsłudze Klienta, takimi jak przyjmowanie reklamacji i zwrot towaru oraz wewnętrznymi np. komunikacja pomiędzy placówkami czy procesy magazynowo-logistyczne.

Z tego właśnie względu niezbędne okazują się inwestycje w najnowsze technologie, pozwalające na optymalizację i automatyzację procesów.
System Plus Workflow to rozwiązanie Low-Code, wspierające elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie procesami, które odpowiada na szeroki zakres potrzeb przedsiębiorstw handlowych – od komunikacji wewnętrznej, przez procesowanie danych, na wsparciu procesów logistycznych kończąc.

Proces tworzenia konta dostawcy

Proces kompletacji dokumentów dostaw

Proces wyjaśniania niezgodności w dostawach

Proces wnioskowania o wystawienie faktur sprzedaży

Proces akceptacji limitu sald dla Klienta

Proces rejestracji raportów kasowych

Proces obsługi reklamacji

Proces obsługi zwrotów

Bankowość i finanse

Zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzanych danych to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją banki i instytucje finansowe. Dodatkowo inflacja, burzliwie zmieniające się kursy walut czy stopy procentowe sprawiają, że finansiści muszą nieustannie trzymać rękę na pulsie.

Niebagatelny wpływ w dzisiejszych czasach ma również digitalizacja bankowości – elektroniczny obieg dokumentów, podpisy elektroniczne czy możliwość sprawnego zarządzania umowami i ocena ryzyka kredytowego, to tylko niektóre z aspektów wpływających na konkurencyjność w tym sektorze.

Wdrożenie rozwiązania klasy BPM to nie tylko szybki zwrot z inwestycji (ROI), ale również zapewnienie bezpieczeństwa informacji i wsparcie wszystkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Proces archiwizacji dokumentacji Klienta banku

Proces obsługi wniosków kredytowych

Proces analizowania opłacalności inwestycji

Motoryzacja

Zagwarantowanie ciągłości produkcji, analizowanie danych i sprzedaż dostosowana do nowoczesnego konsumenta to wyzwania, z jakimi na co dzień muszą borykać się przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. Dodatkowo dochodzi odpowiedzialność za bezpieczeństwo, przede wszystkim klientów, ale również pracowników.

Rozwijające się technologie cyfrowe wymusiły na branży motoryzacyjnej sporą reorganizację modelu biznesowego i dostosowanie się do oczekiwań konsumentów dostępnych online – zdalne przygotowywanie i podpisywanie umów czy rejestracja faktur, to tylko niektóre z udogodnień wymaganych w dzisiejszych czasach.

System klasy BPM Plus Workflow jest kompleksowym rozwiązaniem, które amortyzuje koszty zachodzące w przedsiębiorstwie i zapewnia wsparcie w zakresie m.in.:

Procesu przeprowadzania testów technologicznych

Procesu obsługi szkód na zakładzie

Sterowania montażem podzespołów samochodów

Sterowania transportem podzespołów do fabryki

Awizowania transportów

Procesu zmiany technologii produkcji

Medycyna i farmacja

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów to odpowiedzialność najwyższej wagi. Zapewnienie odpowiednich środków i sprzętu czy sprawnej komunikacji pomiędzy pacjentami i placówkami to tylko kilka z licznych zadań, z którymi mierzą się na co dzień placówki medyczne – od koncernów farmaceutycznych, poprzez laboratoria diagnostyczne, na szpitalach i przychodniach kończąc.

Ważne jest zapewnienie płynności w przepływie informacji, integracja różnych systemów, jak również dostępność we wszystkich placówkach. Z tego względu niezbędne jest wdrażanie rozwiązań klasy BPM, które pozwolą na sprawne zarządzanie procesami wewnętrznymi branży medycznej, od przechowywania danych pacjentów, przez zamawianie niezbędnego sprzętu i materiałów, na alertach jakości kończąc.

Alerty jakości

Proces generowania specyfikacji gotowego wyrobu

Proces dopuszczenia surowca

Proces ponownej kontroli surowca

Proces zmiany receptury

Proces wycofania wyrobu

Proces zamówień gabinetowych

Proces wewnętrznego protokołu reklamacji

Przemysł spożywczy

Według Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), sektor spożywczy w Polsce jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki.

Zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa podczas produkcji oraz transportu żywności to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstw z branży spożywczej. Wszystkie produkty muszą być wytwarzane oraz transportowane zgodnie z rygorystycznymi przepisami ze względu na zdrowie konsumentów. Dlatego też niezwykle istotne jest sprawowanie pieczy nad procesami produkcyjnymi, spedycyjnymi, jak również sprzedażowymi.

Wsparciem dla tych procesów okazuje się system elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami Plus Workflow, w którym wykonywanie zadań to bułka z masłem!

Proces akceptacji specyfikacji opakowań

Proces wniosków promocyjnych

Proces specyfikacji produktowych

Proces opracowania prototypu produktu

Przygotowanie prototypu receptury produktu

Akceptacja wniosków promocyjnych na działania w kanale nowoczesnym i tradycyjnym

Budownictwo

Zapewnienie terminowości wykonywanych prac, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa pracowników i monitorowaniu budżetów przeznaczonych na inwestycje, to tylko niektóre z wyzwań z branży budowlanej. Ponadto nieustannie zmieniające się ceny surowców czy nowe trendy na rynku powodują, że przedsiębiorstwa muszą dynamicznie dostosowywać swoje procesy do zachodzących zmian.

Niebagatelne znaczenie dla branży budowlanej ma więc optymalizacja procesów wewnętrznych przy wykorzystaniu rozwiązania BPM, tak by cała strona formalna została usprawniona, zautomatyzowana i, co najważniejsze, mogła być na bieżąco kontrolowana przez osoby odpowiedzialne.

Planowanie i monitorowanie wykorzystania budżetów na inwestycje

Proces odbioru wykonanych etapów prac (protokoły przerobów)

Archiwizacja i rozliczanie umów z inwestorem i podwykonawcami

Rozliczanie czasu pracy na obiektach

Archiwizacja i udostępnianie dokumentacji projektowej

Akceptacja zamówień na usługi u podwykonawców

Akceptacja zamówień na materiały budowlane

Umów się na konsultację

Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Twojego przedsiębiorstwa i chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach systemu Plus Workflow?

Już dziś skontaktuj się z naszym specjalistą, który dokładnie wysłucha Twoich potrzeb i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Nie zwlekaj – cyfryzacja przedsiębiorstwa jest na wyciągnięcie ręki!

Umawiam się