System elektronicznego obiegu dokumentów usprawnia proces obsługi faktur w przedsiębiorstwie. Plus Workflow pozwala na automatyzację rejestracji i akceptacji dokumentów kosztowych. Implementacja systemu Plus Workflow do zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi ma na celu nie tylko usprawnienie procesów i funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale również redukcję kosztów z nimi związanych.

Ze wszystkich korzyści wdrożenia systemu BPM skorzystała firma BSC Drukarnia Opakowań S.A.  Firma jest jednym z wiodących dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku.

bsc drukarnia

Historia powstania spółki sięga roku 1991, kiedy to dwaj bracia Marian i Janusz Schwark wraz z Arkadiuszem Czyszem zawiązali spółkę i utworzyli zakład poligraficzny BSC S.C., który w roku 1999 został rozszerzony o BSC Drukarnia Opakowań S.A. Aktualnie spółka posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu i zatrudnia ponad 400 pracowników. Spółka koncentruje się na produkcji opakowań o wysokim stopniu przetworzenia dla przemysłu FMCG (dóbr konsumpcyjnych szybko rotujących) oraz dla przemysłu farmaceutycznego. Co istotne, ponad 80% produkcji trafia do znanych na całym świecie koncernów, takich jak, Procter & Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon czy Colgate.

Prace wdrożeniowe obejmowały odzwierciedlenie procesu rejestracji i akceptacji faktur w systemie Plus Workflow wraz z masowym skanowaniem faktur. BSC Drukarnia Opakowań skorzystała również z archiwizacji dokumentów w systemie. System Plus Workflow został całkowicie zintegrowany z systemem Symfonia SAGE w zakresie przekazywania danych o fakturach. Z platformy korzysta około 100 użytkowników na dwóch dostępnych punktach skanowania. Miesięcznie skanując około 1000 faktur.

Na skutek wdrożenia systemu Plus Workflow, proces obsługi faktur w firmie BSC Drukarnia Opakowań S.A. przebiega w sposób sprawny i przyjazny dla użytkowników. Automatyzacja tego procesu wpłynęła pozytywnie na optymalizację działań oraz minimalizację czasu ich trwania. Elektroniczne archiwum natomiast, zapewnia uprawnionym do tego użytkownikom dostęp do krytycznych informacji z poziomu przeglądarki internetowej, niezależnie od rzeczywistego położenia geograficznego i czasu.

Wdrożenie systemu Plus Workflow w BSC Drukarnia Opakowań S.A. przyniosło takie korzyści jak: ograniczenie kosztów związanych z realizacją procesów biznesowych oraz optymalizacja i automatyzacja działań w związku z obiegiem dokumentów. Dzięki poprzedzonemu wdrożenie audytowi oraz przystosowaniu systemu BPM, Plus Workflow do wymagań klienta, przeprowadzona implementacja przebiegła w sposób płynny i bezproblemowy.