W ubiegły wtorek mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w 8. edycji konferencji Information Capture Conference w Berlinie. Event organizowany przez PFU (EMEA) Limited,  oferujący zaawansowane technologie z zakresu zarządzania informacją, należący do rodziny Fujitsu. W celu podnoszenia kompetencji oraz doskonaleniu naszej platformy Plus Workflow, wzięliśmy udział w wydarzeniu, aby być na bieżąco z możliwościami cyfrowej transformacji, połączonej z potencjałem najnowszego skanowania i oprogramowania. Wszystko, aby umożliwić światowy przepływ wiedzy.

ICC8

Świadomość inwestycji w najnowsze technologie oraz rozwiązania IT, polskich przedsiębiorców konsekwentnie wzrasta. Dziewięć z dziesięciu rodzimych firm dostrzega już potencjał w tych zmianach. Wcześniejszy strach przed transformacją cyfrową zastępuje jawna i zdecydowana chęć wprowadzania udogodnień. Korzyści z transformacji to nie tylko nowoczesne podejście do pracy, lecz widoczny i odczuwalny ROI. Jak podaje instytut badawczy ICAN Research w swoim raporcie, wzrósł odsetek firm, które odczuwają zwrot z poczynionych inwestycji, z 73% w 2018 roku do 89% w roku ubiegłym. Tendencja jest zatem obiecująca.

Jednak nadal do ideału jest nam daleko. Przy sprzedaży dóbr lub usług firmy starając się konkurować na rynku, znacznie obniżają cenę. Nie może być to sytuacja permanentna. W celu utrzymania dotychczasowej pozycji, potęguje się potrzeba zainwestowania w najnowsze technologie. Dzisiejszy klient tak łatwo nie wybacza, nie akceptuje pomyłek ani opóźnień w realizacji. Takie błędy będą zapamiętane a konsekwencje boleśnie odczuje producent, po otrzymaniu oceny lub komentarzy, a w konsekwencji spadku sprzedaży. W celu analizy, kontroli i świadomego zarządzania przedsiębiorstwem warto wybrać rozwiązania informatyczne, a jeszcze korzystniej zdecydować się na nie jak najszybciej.

PFU (EMEA) Limited

PFU Limited należy w całości do spółki Fujitsu Limited (Japonia) i dystrybuuje skanery marki Fujitsu. Firma oferuje szeroki wachlarz skanerów dokumentów do użytku profesjonalnego, stacjonarnego, w grupach roboczych, przy produkcji wieloseryjnej oraz w środowiskach sieciowych i jest jedną z wiodących firm w dziedzinie skanerów dokumentów na świecie. Doświadczenie zdobywała przez blisko 25 lat działalności na rynku światowym jako dostawca IT (programy, sprzęty, urządzenia). Generując rocznie obrót na poziomie ponad 1 miliarda USD. Dzięki wykorzystywaniu technologii OCR oraz skanerów pracownicy zyskują oszczędność czasu na inne obowiązki, unikając dodatkowo pomyłek, duplikatów dokumentów czy utracie kontroli nad całym archiwum papierowym.

ICC8

Inwestując w rozwiązanie Workflow firma odczuje natychmiastowy ROI, przy jednoczesnej oszczędności czasu pracownika, zasobów osobowych oraz dodatkową wartością jest elektroniczne archiwum. Od momentu wdrożenia każda umowa, faktura, dokument wprowadzony do platformy  jest dostępny na wyciągnięcie ręki, jeśli jest taka potrzeba. Równocześnie odchodzimy od bibliotek z dokumentami jako formy papierowych archiwów. Stawiamy na paperless z zastosowaniem podpisu elektronicznego, aby osoby uprawnione miały dostęp z każdego miejsca do zasobów systemu i możliwość akceptacji wtedy, gdy jest potrzebna.

Dziękujemy za bardzo inspirującą konferencję oraz wiele ciekawych prelekcji. Na pewno wyciągniemy wnioski z rozmów i otrzymanej dawki wiedzy. Wszystko, aby system Plus Workflow udoskonalać do potrzeb rynku.