System Plus Workflow stanowi rdzeń systemu zarządzania procesami biznesowymi i jest podstawową wersją systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Suncode stara się zaspokoić oczekiwania wszystkich użytkowników systemu, dlatego też ciągle rozbudowuje swoją ofertę rozszerzając ją o nowe dodatki i moduły do zaimplementowania do podstawowej wersji systemu. System klasy BPMN jest wybierany przez przedsiębiorstwa z myślą o digitalizacji i elektronicznej archiwizacji dokumentów będących w obiegu. Usprawnia to pracę większości sektorów, bez rozgraniczenia na rodzaj branży.  Jako producent Workflow usprawnialiśmy już prace konsorcjów farmaceutycznych i medycznych, producentów obuwniczych, firm produkcyjnych czy spożywczych. Dzięki własnemu działowi programistycznemu jesteśmy wstanie odzwierciedlić w systemie każdy proces odbywający się w danej firmie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

System Plus Workflow został wyposażony w dodatkowy moduł integrujący system zarządzania procesami biznesowymi z programem z rodziny Microsoft Office – MS Word. Integracja ta ułatwia wersjonowanie dokumentów przechowywanych w elektronicznym archiwum.

Po zainstalowaniu omawianego dodatku w programie Word pojawiają się nowe funkcje służące do automatycznej archiwizacji dokumentów w systemie zarządzania procesami biznesowymi. Przed rozpoczęciem pracy z modułem należy jednorazowo skonfigurować połączenie. Funkcja archiwizacji dostępne są w menu kontekstowym. Możliwe jest także otworzenie wybranego dokumentu z poziomu systemu Plus Workflow (np. załącznika procesu), wprowadzenie zmian w pliku oraz zapisanie kolejnej wersji dokumentu do elektronicznego archiwum bezpośrednio z aplikacji MS Word. W przypadku błędu istnieje możliwość anulowania zmian. Dodatkowo z poziomu MS Word istnieje możliwość uzyskania informacji o aktualnej i poprzednich wersjach dokumentu znajdujących się w archiwum systemu Plus Workflow. Program MS Word umożliwia także porównanie różnych wersji dokumentów.

Wdrażając moduł integracyjny pomiędzy Plus Workflow i MS Word daje wiele korzyści. Podstawową korzyścią jest szybkie i wygodne wersjonowanie plików. Zastosowanie tego dodatku znacząco skraca czas wprowadzania zmian w dokumentach przechowywanych w elektronicznym archiwum. Nie potrzeba logować się do systemu z poziomu przeglądarki internetowej, po to by dołączyć plik do procesu. Wśród zalet tego rozwiązania należy wymienić także możliwość porównania wersji dokumentu.