Już niebawem, w systemie elektronicznego obiegu dokumentów będzie możliwość uruchomienia komunikatora pozwalającego na prowadzenie rozmów pomiędzy użytkownikami! Wszystko dzięki wprowadzeniu nowego modułu Plus Chat.

Efektywna komunikacja to podstawa dobrego zarządzania przedsiębiorstwem, niezależnie od jego wielkości. Dobra komunikacja wewnątrz firmy korzystnie wpływa na szybkość załatwiania spraw i wpływa na zadowolenie z pracy. O poprawną komunikację należy dbać, by zapobiec zbędnym opóźnieniom i utrudnieniom wynikającym ze złej komunikacji.

Firma Suncode wprowadza na rynek nowy moduł usprawniający komunikację między pracownikami. Plus Chat, bo to o nim mowa, jest komunikatorem umożliwiającym konwersacje z jedną osobą lub konferencje z wieloma użytkownikami bądź nawet z całą grupą. Dużym ułatwieniem dla pracowników jest sposób uporządkowania listy użytkowników – dostępne są dwie opcje: sortowanie według statusów oraz według grup. W przypadku wysłania wiadomości do użytkownika nieobecnego na czacie, zostanie przesłana do niego informacja do skrzynki powiadomień.

Istnieje możliwość zapisania rozmów prowadzonych z wykorzystaniem komunikatora w postaci plików tekstowych oraz ich zarchiwizowania w systemie Plus Workflow. Zarchiwizowany plik może być dodany jako załącznik do dowolnego procesu. Korzystając z Plus Chat praca nad wspólnym projektem wielu osób znajdujących się w różnych lokalizacjach stanie się prostsza i efektywniejsza.