Przedsiębiorstwo analityczne Gartner jako jedno z największych wyzwań stojących przed spółkami w perspektywie najbliższych lat wskazało potrzebę nieprzerwanego dostępu do danych. Istotnie, charakterystyka prowadzenia nowoczesnej firmy coraz częściej uwzględnia mobilność pracowników i wykorzystywanie urządzeń przenośnych w celu zwiększania efektywności pracy organizacji.

Dostęp do informacji biznesowych z dowolnego miejsca na Ziemi pozwala na kontrolę działalności także w podróży służbowej, podczas targów, eventów czy nawet urlopu. Dlatego też aplikacje mobilne wspierające zarządzanie poszczególnymi obszarami biznesu stają się coraz bardziej popularne. Już nie tylko sprzedaż może być wspomagana poprzez takie rozwiązanie, ale także administracja, transport czy też finanse.

Plus Mobile wspiera osoby uczestniczące w dowolnych procesach biznesowych, pozwalając na wykonywane pracy oraz akceptację dokumentów za pomocą smartfona. W rozszerzonej wersji właściciel telefonu może rozpocząć proces, wypełnić formularz oraz przesłać dokumenty do innych użytkowników pracujących w systemie Plus Workflow lub również korzystających z urządzeń mobilnych. Dzięki temu pracownik nie jest już uzależniony od swojego fizycznego stanowiska pracy.

Rzeczywistość coraz mocniej przeplata się ze światem wirtualnym. Jeśli można to wykorzystać efektywnie i w służbie biznesowi, czemu tego nie zrobić i uzyskać oczekiwane korzyści.