.Większość z nas z oczekiwaniem wypatrywała Nowego Roku. Miał być lepszy, wymazać poprzedni, mieliśmy obudzić się w nowej rzeczywistości. Czy tak się stało? Rok 2021 nie zakończył pandemii, mierzymy się teraz z nowymi wyzwaniami, które czekają nas w tym roku. A co to dokładnie oznacza dla firm i biznesu? Na jakie zmiany mamy się przygotować?

Nowe realia

Z nowego raportu „The Future of the Office Survey”, wynika, że zdecydowana większość dyrektorów zarządzających (67%) liczy na powrót do biur w połowie tego roku. Pracownicy jednak ochoczo nie chcą wracać do pracy za biurkiem. W badaniu wskazali kilka powodów z jakimi mierzą się przed powrotem jak: są strach przed zachorowaniem czy opieka nad dziećmi, które edukacje odbywają zdalnie oraz porzucenie homeoffice. Menadżerowie zdają sobie sprawę, że do poprzedniego modelu sprzed pandemii całkowicie już nie wrócimy nigdy. Pracownicy częściej oczekują od pracodawcy możliwości pracy zdalnej lub przejścia permanentnie na model hybrydowy. Nationale Nederlanden przeprowadziło ankietę wśród pracowników i aż 64% z nich bardziej przychylnie patrzy teraz na pracę w domu.

 

Zmiany to nie tylko oczekiwania pracowników. Tryb homeoffice, to także zalety dla firmy i pracodawcy. Efektywność nie spadła, często nawet wzrosła oraz uzyskane spore oszczędności z podróży służbowych czy zarządzania biurem. Okazało się, że wiele branż daje sobie świetnie radę pracując z domu, że przeniesienie obowiązków poza biura jest możliwe. Przed automatyzacją i wprowadzaniem nowych rozwiązań już nikt nie jest wstanie uciec, co niejako wymusiły lockdown i pandemia Covid-19. Będzie to nasza codzienność, do której w odpowiedni sposób powinniśmy się przygotować. Jak pokazują badania jesteśmy coraz bardziej przychylni technologiom informatycznym.

Zaufaj nowym technologiom

Prawie 90% respondentów chce zwiększenia poziomu cyfryzacji, w takich sektorach jak energetyka czy media oraz finanse, jak wynika z raportu „Transformacja cyfrowa w Europie” wykonanego przez Cedr na zlecenie eToro. Do pozytywnego wpływu technologii na życie przyznało się 87% Polaków. Z tego powodu cyfryzacja jest priorytetem, a najlepszym krokiem w tę stronę jest wybranie systemu Workflow. Dzięki niemu powtarzalne czynności możemy zautomatyzować. Platforma Plus Worfklow jest również przygotowana na nowe funkcjonalności. To między innymi: wnioskowanie o pracę zdalną, rezerwacja biurka i miejsca parkingowego, czy rozliczanie i raportowanie wykonywanych obowiązków z domu.  Warto przygotować się na nadchodzącą przyszłość i rozwój firmy powierzyć doświadczonym pracownikom. Zapraszamy do kontaktu na sprzedaz@suncode.pl oraz +48 661 071 068, +48 667 101 722, +48 (61) 8200-449.