Platforma Plus Workflow w powiązaniu z wiodącymi krajowymi oraz międzynarodowymi usługami podpisu elektronicznego urzeczywistnia koncepcję „paperless”, czyli podejście stopniowej eliminacji dokumentów papierowych z przedsiębiorstw. Tego typu redukcja dokumentów jest możliwa m.in. dzięki zaufanym i certyfikowanym podpisom elektronicznym składanym na dokumentach elektronicznych w systemie Plus Workflow, unikając tym samym ich wydruku oraz składania podpisów odręcznych.

W każdej firmie gdzie występują procesy przekazywanie dokumentów, zadań, akceptacja zapotrzebowań, faktur, urlopów jest miejsce na system klasy Workflow. Poprzez wykorzystanie rozwiązań klasy BPM przyspieszymy pracę wielu sektorów w firmie. Wszystkie procesy również te związane z administracją czy działem HR można bezproblemowo odzwierciedlić w systemie. Jest to znacząca oszczędność czasu, szczególnie dla osób zasiadających na wyższych szczeblach organizacji, które mogą z dowolnego miejsca akceptować, komentować lub odrzucać dokumenty i zadania. Wystarczy skorzystanie z dowolnej przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. System Plus Workflow jest rozwiązaniem serwerowym, dodatkowo posiada  aplikację mobilną dostępną na smartfony, to pobrania z Google Play lub Apple Store.

Paperless znajduje zastosowanie nie tylko wewnątrz organizacji, ale coraz częściej podczas składania oświadczeń woli, wniosków czy zawierania umów z klientami zewnętrznymi przedsiębiorstwa będącymi zarówno podmiotami gospodarczymi jak i osobami fizycznymi. System Plus Workflow oraz poszczególne procesy biznesowe uruchamiane w jego ramach zintegrowane są z wiodącymi usługodawcami bezpiecznych i certyfikowanych podpisów elektronicznych zarówno niekwalifikowanych, kwalifikowanych, a także biometrycznych.

Współpraca z międzynarodowym dostawcą – DocuSign

Rozpoczęliśmy współpracę z pionierem i głównym producentem podpisów elektronicznych na świecie firmą DocuSign. Przedsiębiorstwo dostarcza bezpieczne i certyfikowane rozwiązania na całym świecie. Działalność spółka rozpoczęła w 2003 roku i od tego czasu starają się zrewolucjonizować, a przede wszystkim zautomatyzować organizacjom wykonywanie codziennych czynności przy tworzeniu, podpisywaniu i zarządzaniu umowami i podpisami.

DocuSign jest w pierwszej 10 największych firm technologicznych na świecie. Ponad pół miliona użytkowników korzysta z płatnych rozwiązań dostarczanych przez wiodącego producenta w ponad 180 krajach. Głównymi założeniami firmy były: wyeliminowanie papieru w biurze, automatyzację realizowanych procesów, co w konsekwencji przekłada się na redukcję pracy manualnej, wzrost wydajności i oszczędności wynikające ze zmniejszenia  przetwarzania dokumentów w archaicznej formie papierowej. DocuSign był łączony z ponad 350 systemami i aplikacjami największych producentów systemów. Dzięki temu platforma w łatwy sposób może zostać zintegrowana z Plus Workflow i umożliwi korzystanie z podpisów również w polskiej wersji, platforma jest dostępna w 48 językach.

DocuSign posiada w swojej ofercie wiele rozwiązań:

  • DocuSign Agreement Cloud – platforma automatyzuje prowadzenie działalności gospodarczej poprzez nowoczesne zarządzanie umowami. Obejmuje cały proces od przygotowania umowy do jej finalnego podpisania. Dzięki rozwiązaniu przyspieszą procesy prowadzenia działalności, zmniejszy się poziom ryzyka i związane z zarządzaniem dokumentami koszty,
  • Electronic signature – dziesiątki umów dziennie przewija się przez administrację w ciągu dnia pracy, począwszy od korespondencji, faktur po zatwierdzanie umów. Od tej chwili przy pomocy DocuSign można złożyć podpis w ciągu kilku sekund na dokumencie bez zbędnej zwłoki, wszystko z zapewnianiem należytego bezpieczeństwa,
  • Contract lifecycle management – automatyzacja uzgadniania umów w DocuSign SpringCM;
  • Integracja z wieloma systemami IT – Microsoft, Google, Oracle, SAP, Apple i wiele innych;
  • DocuSign Click – wraz z rozwojem firmy rośnie również złożoność dokumentowania i zarządzania standardowymi umowami wyrażonymi online przez klienta – takich jak warunki, polityka prywatności, ujawnianie informacji i inne. DocuSign Click jest łatwym w użyciu, prostym we wdrożeniu rozwiązaniem typu clickwrap, które pozwala zapisać zgodę klienta na istniejące warunki za pomocą jednego kliknięcia, obniżając koszty i jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. „Clickwrap” odnosi się do prostej metody wyrażenia zgody przez użytkownika online poprzez kliknięcie na „Zgadzam się” lub podobny przycisk. Może zostać wykorzystany w e-commerce, dzięki szybkiej reakcji.

Aby dowiedzieć się jak działa DocuSign zapraszamy do obejrzenia video. Zachęcamy też do przetestowania wersji demo, a w celu uzyskania informacji lub chęci współpracy zapraszamy do kontaktu.