W celu ciągłego rozwoju oferty oraz kompleksowej obsługi klientów, firma Suncode nawiązała współpracę z CUBE Systems, która jest specjalistą w zakresie automatyki przemysłowej.

Istotą działalności CUBE Systems jest chęć wyjścia naprzeciw potrzebom Innowacyjnej Gospodarki. Firma działa w obszarach przemysłu, medycyny oraz sztuki w myśl zasady, że w nowoczesnej gospodarce potrzeba nowoczesnych rozwiązań. CUBE Systems zajmuje się całościową realizacją złożonych projektów zintegrowanych procesów automatyki, projektowaniem rozdzielni sterowniczych, integracją systemów, wizualizacjami SCADA oraz HMI, a także modernizacjami parku maszynowego.

Współpraca między naszymi firmami polegać będzie na stworzeniu kompleksowego systemu zarządzania przebiegiem realizacji produkcji klasy MES. Jest to możliwe dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia obu stron. Systemy MES umożliwiają efektywne zbieranie informacji w czasie rzeczywistym wprost ze stanowisk produkcyjnych (maszyn, linii produkcyjnych) i ich transfer na obszar biznesowy. Dzięki temu możliwe jest sprawne zarządzanie produkcją oraz śledzenie rzeczywistego czasu i wydajności pracy maszyn i ludzi.