Na pewno niejednokrotnie podczas wyboru idealnego produktu najpierw zwróciłeś uwagę na jego opakowanie. Ma ono niebagatelny wpływ na proces podejmowania decyzji dotyczącej zakupu, dlatego tak istotne jest by było ono oryginalne, piękne, a jednocześnie trwałe. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednie opakowanie stanowi wizytówkę firmy, dlatego proces jego opracowywania jest niezwykle skrupulatny.

WestRock Company, druga co do wielkości amerykańska firma opakowaniowa, opublikowała raport „WestRock Pulse Packaging Survey”, w którym zweryfikowała, jakie aspekty związane z opakowaniami są istotne dla konsumentów podczas dokonywania decyzji. Jak się okazało, coraz więcej ludzi zwraca uwagę nie tylko na piękny wygląd, ale również bezpieczeństwo produktu (84%), czy też zachowanie równowagi pomiędzy bezpieczeństwem a troską o środowisko (82%). Ważne okazało się także zawarcie informacji o podstawowych wartościach wyznawanych przez markę (57%).

Przeprowadzone badanie tylko potwierdza, że opracowywanie wzoru opakowania jest niezwykle wymagającym procesem, jako że producenci muszą wczuć się w role konsumentów i sprostać ich oczekiwaniom. Z tego też względu, kluczowe znaczenie ma optymalizacja i automatyzacja tego procesu.

Sprawny przebieg procesu z systemem Plus Workflow

System Plus Workflow jest kompleksowym rozwiązaniem, wspierającym całościowy proces opracowywania i akceptacji wzoru opakowania.

Ścieżka procesu może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, a całość działa w oparciu o zasadę „od ogółu do szczegółu”. Na początku, pracownik odpowiedzialny za współpracę z Klientem wprowadza niezbędne informacje do systemu, na podstawie otrzymanego briefu. Następnie, metodycznie precyzowane są wszystkie dane niezbędne do stworzenia opakowania – wzór graficzny, informacje techniczne oraz te wynikające z przepisów prawa itp. Zanim proces zostanie przesłany z jednego etapu na drugi, musi on otrzymać akceptację osoby odpowiedzialnej. Akceptujący mogą dodawać pliki i komentarze, jak również cofać zadanie do poprzedniej osoby, celem naniesienia poprawek.

W celu ułatwienia pracy nad poszczególnymi etapami akceptacji wzoru opakowania, system generuje kartę specyfikacji technicznej oraz wzoru graficznego w formacie PDF. Pozwala to na zaciąganie danych z poprzednich wersji projektu, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba ponownego wpisywania już raz uzupełnionych informacji.

Co istotne, system Plus Workflow umożliwia bezproblemowe i sprawne wyszukiwanie projektówelektronicznych archiwum, dostępnym dla upoważnionych użytkowników 24/7, z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Użytkownik może wyszukać projekt nie tylko po nazwie czy dacie, ale również parametrach technicznych, np. gramaturze opakowania.

Przeniesienie procesu akceptacji wzoru opakowania na drogę elektroniczną przynosi wiele korzyści, takich jak np.:

  • Automatyzacja i optymalizacja procesu, a co za tym idzie zwiększenie jego efektywności;
  • Zapewnienie terminowości wykonywania projektów;
  • Możliwość bieżącego monitorowania procesu;
  • Archiwizacja dokumentacji w bezpiecznych strukturach systemu;
  • Zmniejszenie kosztów procesu;
  • Poprawa koordynacji przepływu informacji pomiędzy osobami zaangażowanymi w projekt.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz do nas na adres sprzedaz@suncode.pl lub zadzwoń na numer + 48 (61) 8200-449. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!