W miniony piątek odbył się webinar, na którym zaprezentowaliśmy w jaki sposób można wykorzystać system Plus Workflow, aby usprawnić pracę działów HR. Firmy nadal borykają się z usystematyzowaniem pracy zdalnej, szczególnie w działach administracji i zasobów ludzkich. Jeżeli zadania były wykonywane w tradycyjny sposób, to w tym momencie jest to spore utrudnienie. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór programu BPM, aby efektywnie wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca.

 

Dzięki Plus Workflow można składać wnioski urlopowe online, otrzymując od razu informację zwrotną o liczbie przysługujących dni wolnych. System automatycznie przeliczy pozostałe dni od razu po złożeniu wniosku. Biorąc pod uwagę nowe okoliczności, system posiada również nowe procesy odpowiadające na potrzeby użytkowników takie jak: wnioskowanie o pracę zdalną oraz rozliczanie i raportowanie wykonanych obowiązków z domu, rezerwację miejsc parkingowych pod biurem, rezerwacje biurek w miejscu pracy oraz zamieszczanie informacji o temperaturze ciała pracowników. Oczywiście w trakcie zmian, ciągle pojawiają się nowe procesy i zadania, zależne od potrzeb naszych klientów.

 

Poza tym pracownik może zdalnie złożyć zapotrzebowanie w systemie Plus Workflow. Również odnosząc się do aktualnej sytuacji, pracownik może wnioskować o narzędzia do pracy zdalnej jak: krzesło, monitor, telefon czy dostęp do programu lub dokumentów. Taki wniosek w systemie otrzymuje przełożony, który może odrzucić lub zaakceptować zapotrzebowanie. W systemie Plus Workflow pracownicy jak i przełożeni ustalają także budżet na kolejny rok, z podziałem na działy lub osoby. System sam przeliczy i rozdzieli budżet, który posiada do dyspozycji. Zdecydowanie ułatwi to podział, wszystko będzie dostępne w systemie, do którego można wprowadzać poprawki lub zmiany. Oczywiście uprawnienia w systemie mogą być zależne od funkcji pełnionej w firmie, aby nie każdy miał pełny dostęp.

 

To między innymi zostało przedstawione na webinarze. Już niedługo udostępnimy nagranie, więc warto być na bieżąco, zobaczyć program podczas pracy na żywo i na nagraniu na pewno znajdą Państwo jeszcze wiele cennych informacji. Jeżeli będą mieli Państwo pytania to pozostajemy do dyspozycji: sprzedaz@suncode.pl, tel.: + 48 (61) 8200-449, wew. 100.