Sieć Piotr i Paweł nieustannie stara się umacniać swoją pozycję na rynku wprowadzając zmiany technologiczne, które usprawniają system informacyjny oraz procesy biznesowe. Kolejnym działaniem dążącym do poprawy funkcjonowania organizacji było wdrożenie w centrali spółki systemu zarządzania procesami biznesowymi Plus Workflow w celu optymalizacji kosztów i zwiększenia efektywności procesów.

Piotr i Paweł to jedna z największych w Polsce sieci supermarketów. Obecnie istnieje ponad 130 sklepów znajdujących się w kilkudziesięciu miastach w całym kraju. Sieć oferuje szeroki asortyment obejmujący produkty dobrej jakości w niskich cenach. Aby uzyskać przewagę konkurencyjną Piotr i Paweł bezkompromisowo stawia na wygodę lokalizacji, jakość i świeżość oferowanych produktów oraz na poziom obsługi klientów. 

Celem wdrożenia w sieci Piotr i Paweł było wsparcie działania organizacji i podniesienie jej efektywności. Jako narzędzie umożliwiające osiągnięcie tego celu wybrany został system Plus Workflow pozwalający na skomputeryzowany przesył informacji. Zakres przeprowadzonych prac obejmował wdrożenie procesu obiegu dokumentów kosztowych oraz dodatkowego modułu Plus e-Faktura do obsługi faktur elektronicznych w formacie PDF przesyłanych drogą mailową. Integracja systemu Plus Workflow z systemem finansowo-księgowym pozwoliła na poprawę komunikacji w procesach oraz usprawnienie zarządzania procesami. Jednocześnie w ramach projektu zostały utworzone stanowiska skanujące wyposażone w aplikacje Plus Barcode Reader oraz Plus Directory Monitor. 

W sieci Piotr i Paweł duży nacisk kładziemy na wprowadzanie nowych rozwiązań i innowacyjnych projektów, które wspierają naszą działalność. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie oprogramowania Plus Workflow ze względu na bogaty dorobek wdrożeniowy Suncode, jak i duże doświadczenie i wiedzę konsultantów. Firma Suncode podczas całego procesu wdrożenia wykazała się należytą starannością i szerokimi kompetencjami. – Tomasz Jankowski, dyrektor Centrum Usług Wspólnych

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z siecią Piotr i Paweł, która zdecydowała się umacniać swoją pozycję rynkową w oparciu o oferowane przez nas narzędzie Plus Workflow. Udane wdrożenie spowodowało, że sieć podjęła decyzję o przygotowaniu kolejnego projektu dotyczącego procesu obsługi umów handlowych, pojawiły się także pomysły wykorzystania naszego rozwiązania w procesach powtarzalnych, generujących dużą liczbę czynności i waznych z punktu widzenia sieci. – Patryk Pozorski, business account manager .

Omawiane wdrożenie systemu zarządzania Plus Workflow pozwoli na zapewnienie pełnej mobilności pracy oraz natychmiastowy dostęp do informacji dla wszystkich spółek obsługiwanych w ramach sieci Piotr i Paweł. Implementacja systemu elektronicznego obiegu dokumentów jest dopełnieniem strategii rozwoju realizowanej przez Piotra i Pawła w celu optymalizacji procesów operacyjnych i zwiększenia ich efektywności .