Wśród funkcjonalności systemu Plus Workflow w najnowszej wersji należy wymienić dynamiczny dashboard umożliwiający szybki dostęp do informacji znajdujących się w systemie.

Dashboard w systemie Plus Workflow ma formę pulpitu użytkownika, na którym można w dowolny sposób rozmieszczać różne gadżety. Każdy użytkownik może zaprojektować swój osobisty pulpit, dzięki czemu dostosuje do swoich wymagań elementy w nim zawarte. Dashboard został stworzony po to, by skrócić czas dotarcia do pożądanych informacji. Szybki dostęp do informacji ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie biznesu.

Pulpit użytkownika umożliwia szybki wgląd w dane przechowywane w Plus Workflow oraz w elektronicznym repozytorium dokumentów Plus DMS. Dashboard w systemie Plus Workflow można wykorzystać między innymi do osadzenia wielu gadżetów na osobistym pulpicie. Gadżety te pokazują dane pobierane z systemu np. w postaci widoków, raportów, czy archiwum. Przy projektowaniu swojego osobistego pulpitu można osadzić na nim również wykresy prezentujące zagregowane dane z systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Użytkownicy korzystający z dashboardu mogą utworzyć sobie wygodny skrót do różnych modułów z rodziny systemu Plus Workflow (np. Plus Chat, DBExplorer, itp.).

Ponadto, jeden użytkownik może stworzyć wiele dashboardów i dynamiczne przełączać się między nimi. Stworzony dashboard może być udostępniony wybranym użytkownikom lub grupom, dzięki czemu raz utworzony pulpit przez jednego z użytkowników może być wykorzystywany przez wielu współpracowników. Pulpit użytkownika jest rozwiązaniem skracającym czas uzyskania potrzebnych informacji, ponieważ wszystkie najważniejsze dane dostępne są ekranie głównym.