W marcu 2021 roku Grant Thornton opublikował badanie „Rynek pracy w czasie COVID-19”, przedstawiający zmiany, które zaszły na rynku pracy w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Jak możemy przeczytać: „Polski rynek pracy został mocno poturbowany (…)”. Niczyjej uwadze nie umknęło na pewno, że przez nieoczekiwany lockdown  ilość procesów rekrutacyjnych w całym kraju znacząco się skurczyła. W kwietniu zeszłego roku opublikowano ponad 50% mniej ofert pracy niż w tym samym miesiącu roku 2019. Dla wszystkich był to niezwykle trudny okres.

Na szczęście od tego czasu minął ponad rok i sytuacja uległa poprawie – przedsiębiorcy zaczęli tworzyć coraz więcej wakatów. Według przeprowadzonego badania „marzec 2021 roku był pierwszym miesiącem od początku pandemii, w którym dynamika rok do roku osiągnęła dodatni wynik”. Na największych portalach rekrutacyjnych w Polsce pojawiło się wtedy ponad 270 tys. ogłoszeń o pracę, co stanowiło aż o 19,4% więcej niż rok wcześniej.

Raport ten napawa optymistycznie i daje nadzieję, że mimo trwającej pandemii, sytuacja na rynku pracy zaczyna wracać na właściwe tory.

Więcej na ten temat można przeczytać w oficjalnym raporcie.

Dołącz do zespołu Suncode

Raport Grant Thornton wskazuje, że to właśnie w Poznaniu mieliśmy do czynienia z największym spadkiem, jeśli chodzi o ilość publikowanych ogłoszeń o pracę. Na szczęście wiele firm otwiera coraz więcej procesów rekrutacyjnych. Firma Suncode jest jedną z nich.

Stawiamy na ludzi z pasją, otwartych na nowe wyzwania i gotowych do działania. Nasz zespół składa się z kreatywnych profesjonalistów, rozumiejących indywidualne potrzeby Klientów.

Aktualnie poszukujemy kandydatów na kilka stanowisk:

  • Business Account Manager;
  • JAVA Developer;
  • Serwisant;
  • Specjalista ds. wdrożeń;
  • Trener.

Jesteś studentem i szukasz pracy? Nie ma sprawy – aplikuj na jedno z trzech stanowisk:

  • Junior JAVA Developer;
  • Specjalista ds. wdrożeń;
  • Specjalista ds. wsparcia sprzedaży i marketingu.

Dokładny opis wymaganych kwalifikacji i obowiązków, jak również formularz aplikacyjny, znajdziesz na naszej stronie w zakładce Kariera.

Może czekamy właśnie na Ciebie? Nie zwlekaj i już dziś dołącz do specjalistów z firmy Suncode!