Wiedza i doświadczenie ekspertów Suncode zdecydowały, że jedna z największych krajowych grup audytorskich REWIT wybrała Suncode jako wiarygodnego partnera, któremu powierzyła realizację projektu modernizacji i informatyzacji świadczonych przez nią usług.

Grupa REWIT jest największą firmą audytorską w Polsce Północnej według kryterium przychodów ze 100% polskim kapitałem. Ponad dwadzieścia lat historii i budowania nowoczesnej i profesjonalnej kancelarii biegłych rewidentów zaowocowało wysoką i stabilną pozycją na rynku. Zostało to potwierdzone w wynikach rankingu Rzeczypospolitej 2016, w którym Grupa REWIT została sklasyfikowana na szesnastym miejscu wśród najlepszych firm audytorskich.

Głównym celem projektu było podniesienie konkurencyjności usług świadczonych przez REWIT oraz optymalizacja realizowanych przez tą spółkę procesów biznesowych. Narzędziem służącym osiągnięciu tego celu stał się system Plus Workflow, w którym odzwierciedlony został proces rejestracji, opisu i akceptacji faktur przekazywanych przez klientów spółki. Usługa została udostępniona w modelu SaaS (Software as an Service), dzięki czemu, klienci mogą szybko i przy minimalnym poziomie kosztów miesięcznych, rozpocząć akceptację dokumentów, które następnie są automatycznie księgowane w systemie finansowym Rewit. Korzyści z wdrożonego systemu przedstawili w poniższych słowach pani Natasza Skóra:

Dzięki przeprowadzonemu wdrożeniu możliwe było ustalenie najlepszych rozwiązań w zakresie przepływu faktur w krótkich terminach. W oparciu o wspólne modelowanie procesu uzyskano cel jakim była obsługa dokumentów klientów biura rachunkowego, jak i Grupy REWIT. Istotną funkcjonalnością zaprezentowanego i finalnie wdrożonego systemu jest funkcja automatycznego pobierania i odczytywania faktur elektronicznych. Współpraca z firmą Suncode przy wdrażaniu systemu Plus Workflow zakończyła się pełnym sukcesem.

oraz pan Marek Adamczyk dyrektor zarządzający Suncode:

System zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi jest rozwiązania wspierającym procesy biznesowe w wielu spółkach na terenie kraju jak i za granicą. Korzystają z niego takie podmioty jak Ikea Industry, Leroy Merlin, Lisner, Smithfield Polska itp. Stąd po analizie potrzeb wewnętrznych oraz analizie procesów Grupy REWIT wydało nam się oczywistym wykorzystanie tego narzędzia oraz naszych dotychczasowych doświadczeń związanych z budowaniem centrów usług wspólnych w tym projekcie. Osiągnięte rezultaty tylko potwierdziły słuszność naszych decyzji.

Sukces związany z realizacją projektu spowodował, że Grupa REWIT dokonała kolejnego dużego kroku w procesie poprawy konkurencyjności oferowanych usług. Do grupy nowych klientów pozyskanych dzięki udostępnieniu usług w formie elektronicznej dołączyły ostatnio takie przedsiębiorstwa jak znana wszystkim kibicom piłki nożnej Ekstraklasa S.A. czy Promeco.