Koncepcja marki Super-Pharm opiera się na unikalnym połączeniu trzech działów: apteki, drogerii i perfumerii w jednym miejscu. W kilkunastu punkach dopełnieniem oferty są w pełni wyposażone salony optyczne Super-Pharm Optic.

Historia marki sięga lat sześćdziesiątych, kiedy to kanadyjski farmaceuta Murray Koffler otworzył pierwszy „drugstore” – aptekę, która oferowała swoim Klientom, poza standardowym asortymentem farmaceutycznym, kosmetyki i artykuły toaletowe. Innowacyjne podejście firmy dostarczyło jej wielu sympatyków, z tego też względu, w roku 1978, postanowiono rozszerzyć działalność, otwierając pierwszy sklep w Izraelu. Mając na uwadze rosnącą popularność marki i zainteresowanie Klientów, w roku 2000 rozpoczęto ekspansję na rynek europejski.

Obecnie sieć Super-Pharm posiada prawie 80 sklepów w najważniejszych polskich miastach, a na swojej stronie internetowej oferuje tysiące produktów z takich kategorii jak np.: perfumeria, dermokosmetyki, makijaż, pielęgnacja, higiena, dom, dziecko, apteka. Drogerie Super-Pharm oferują cykliczne spotkania z ekspertami w dziedzinie zdrowia, urody i pielęgnacji, podczas których Klienci mogą skorzystać z darmowych porad.

Klienci Super-Pharm mogą aktywnie wpierać wybrane fundacje (Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj życie!), poprzez przekazywanie punktów zdobywanych w ramach pakietu lojalnościowego LifeStyle.

System Plus Workflow wspiera procesy biznesowe Super-Pharm 

Bardzo cieszymy się, że firma o tak ugruntowanej pozycji zaufała firmie Suncode i postanowiła wdrożyć system Plus Workflow w celu optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów.

Wdrożenie systemu Plus Workflow w Super-Pharm objęło swoim zakresem następujące działania:

  • Wdrożenie dwóch procesów biznesowych oraz elektroniczne archiwum dokumentów:
    • Proces zapotrzebowań z budżetami;
    • Proces faktur z wiązaniem z zapotrzebowaniami;
  • Integracja z systemem SunSystems;
  • 1 500 – 2 000 faktur miesięcznie;
  • SmartScan oraz Scan Flow;
  • 250 użytkowników systemu.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej i wieloletniej współpracy.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie.