Zadaniem systemu klasy Workflow jest obniżenie pracochłonności oraz wzrost efektywności realizowanych procesów biznesowych, prowadząc do obniżenia kosztów operacyjnych firmy. Aby te cele zostały zrealizowane należy wybrać odpowiedni system.

Na rynku istnieje szereg dostępnych aplikacji, zarówno dostępnych „od ręki”, jak i budowanych wspólnie z klientem na analizach przedwdrożeniowych. Firma Suncode oferuje dwa rozwiązania klasy Workflow: gotowy system OneClick oraz „szyty na miarę” Plus Workflow.

System OneClick stworzony został z myślą o firmach z sektora MSP, które mają podobną specyfikę działania. W systemie OneClick dostępnych jest 8 procesów predefiniowanych: obieg faktur, zapotrzebowań, korespondencji przychodzącej i wychodzącej, wniosków urlopowych, archiwizacja umów, zlecanie i realizacja spraw oraz help-desk. Procesy te dostępne są „od ręki”, a wdrożenie systemu polega na parametryzacji standardowej aplikacji, dzięki czemu czas wdrożenia może ulec skróceniu do minimum.

Z drugiej strony, Suncode tworzy systemu z myślą o konkretnym przedsiębiorstwie i jego indywidualnych potrzebach. Rozwiązania „szyte na miarę” dedykowane są do dużych przedsiębiorstw, których specyfika działania jest nietypowa. System Plus Workflow nie jest ograniczony dostępnością procesów, ponieważ konsultanci Suncode mogą odwzorować praktycznie każdy proces zachodzący w organizacji. Ze względu na specyfikę projektu systemu Plus Workflow czas i koszt wdrożenia rośnie.

Wybór pomiędzy systemem gotowym, a tworzonym wspólnie z klientem zależy przede wszystkich od potrzeb i wymagań firmy. Suncode dostarcza zarówno systemy „pudełkowe”, jak i „szyte na miarę”.

Jeżeli są Państwo zainteresowani poznaniem różnic pomiędzy oferowanymi rozwiązaniami uprzejmie prosimy o kontakt z przedstawicielami Suncode lub przesłanie zapytania na adres: sprzedaz@suncode.pl.