Obecnie przedsiębiorstwa decydują się na zastosowanie systemów informatycznych wspomagających zarządzanie dokumentami i procesami biznesowymi dążąc do obniżenia kosztów bieżącej działalności. Płocka firma BUDMAT jako narzędzie pozwalające osiągnąć ten cel wybrała system Plus Workflow oferowany przez Suncode.

Przedsiębiorstwo BUDMAT znajduje się w czołówce producentów stalowych systemów dachowych, elewacyjnych i rynnowych oraz profili do montażu płyt gipsowo- kartonowych w Polsce. Posiada najnowocześniejsze zakłady produkcyjne w Płocku, Ciechanowie i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz nowo uruchomiony zakład produkcji rynien plastikowych we Włocławku. Obecnie BUDMAT to także samodzielnie działające i prężnie rozwijające się spółki: BUDMAT Transport- świadcząca usługi w zakresie spedycji i transportu krajowego oraz międzynarodowego, 3 spółki BUDMAT Auto– wielomarkowy dealer samochodowy, BUDMAT Materiały budowlane oraz BUDMAT POŁUDNIE w Ostrowcu Świętokrzyskim -producent Wzmocnień Okiennych. Firmie BUDMAT przyznano Nagrodę: „Filary Polskiej Gospodarki” za ogromne zaangażowanie w rozwój i szczególną dbałość o najwyższą jakość produktów.

Dynamiczny rozwój organizacji, a co za tym idzie wzrost poziomu skomplikowania procesów biznesowy sprawił, że BUDMAT stanął przed koniecznością wyboru rozwiązania informatycznego wspierającego procesy.

Głównym celem jaki chciała osiągnąć ta organizacja wdrażając system klasy BPM była optymalizacja kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa oraz zapewnienie dostępu do kluczowych informacji. Jako narzędzie służące do osiągnięcia tego celu został wybrany system Plus Workflow posiadający w swej strukturze zintegrowane elektroniczne repozytorium dokumentów.

W pierwszej fazie realizacji projektu BUDMAT uruchomił wspólnie z Suncode procesy wnioskowania i akceptacji zapotrzebowań zakupu oraz akceptacji faktur zakupu. Powiązanie tych dwóch dokumentów pozwoliło na zredukowanie czasu i kosztów akceptacji faktury zakupu w przypadku ich zgodności z zapotrzebowaniami zakupu. Integracja systemu Plus Workflow z systemem Dynamics GP dodatkowo ograniczyła pracochłonność działu księgowości.

W kolejnej fazie w systemie Plus Workflow został odzwierciedlony proces archiwizacji umów, obsługi segregatorów, a także archiwizacji dokumentów WZ oraz faktur sprzedaży.

Jesteśmy zadowolenie ze współpracy z Suncode oraz z przebiegu wdrożenia systemu Plus Workflow. Konsultanci Suncode działali bardzo profesjonalnie, z dużym zaangażowaniem w Nasz Projekt począwszy od analizy przedwdrożeniowej aż po uruchomienie systemu. Warto zauważyć, że system Plus Workflow został zintegrowany z wykorzystywanym przez nas systemem Dynamics GP. – Andrzej Garlicki, Kierownik projektu

Cieszymy się, że kolejna duża firma korzysta z systemu Plus Workflow oraz że wieloletnia współpraca z BUDMAT zaowocowała kolejnym projektem zmierzającym do optymalizacji procesu reklamacji klientów BUDMAT przy wykorzystaniu oferowanego przez nas rozwiązania – Tomasz Szlachta, dyrektor sprzedaży Suncode

Implementacja systemu Plus Workflow w przedsiębiorstwie BUDMAT dała tej organizacji narzędzie, które pozwala na realizację procesów w środowisku informatycznym jak również zapewnia obsługę dokumentów papierowych po ich digitalizacji oraz dokumentów docierających w formie elektronicznej.