Technologia OCR (z ang. Optical Character Recognition) to nowoczesne rozwiązanie, które identyfikuje nie tylko znaki widoczne na dokumencie, ale także układ pól i formatowanie. W wielu przypadkach pozwala to na niemal bezbłędne odczytanie informacji zawartych na skanowanym dokumencie.

Technika optycznego rozpoznawania znaków ma szerokie zastosowanie i może zostać zaimplementowana w każdym przedsiębiorstwie. Umożliwia ona nie tylko digitalizację zasobów przedsiębiorstwa, ale również sprawniejszą rejestrację faktur.

Aktualnie można ją uznać za jedną z najskuteczniejszych i najwygodniejszych metod pozwalających na odczytywanie danych z dokumentu i wprowadzanie ich do elektronicznego formularza zadania.  

Optyczne rozpoznawanie znaków w Plus Workflow — Plus OCR

Proces rejestracji i akceptacji faktur niejednokrotnie stanowi pierwszy krok ku cyfryzacji przedsiębiorstwa i jest jednym z najczęściej implementowanych procesów wśród naszych Klientów. Z tego też względu, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć rozwiązania, wpierającego tenże proces poprzez optyczne rozpoznawanie znaków, czyli modułu Plus OCR.

Moduł ten powstał dzięki kooperacji z dostawcą usługi do przetwarzania skanów, które mogą zostać przesłane do wykorzystywanego przez firmę systemu finansowo-księgowego.

Zaszyta logika umożliwia aplikacji rozpoznawanie danych na obrazie faktury, a następnie ich przesłanie do formularza zadania systemu Plus Workflow.

Moduł Plus OCR w Plus Workflow udostępniany jest w aż 3 wariantach:

  • Plus OCR (on premise) – usługa instalowana na infrastrukturze Klienta;
  • Plus OCR SaaSusługa odczytu danych z faktury świadczona w formie SaaS (software as a service) – udostępnianie rozwiązania w chmurze;
  • Plus OCR SaaS Teacher rozwiązanie udostępniane w chmurze z dodatkową opcją douczania silnika OCR.

Korzyści z wdrożenia Plus OCR w przedsiębiorstwie:

  • Redukcja czasu i kosztów związanych z wprowadzeniem faktur do obiegu;
  • Zwiększenie efektywności;
  • Zwiększenie komfortu pracy;
  • Uporządkowanie przechowywanych dokumentów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas już dziś na sprzedaz@suncode.pl. Aby pozostać na bieżąco z naszą ofertą, dołącz do naszego Newsletteru oraz zaobserwuj nasz profil na LinkedIn!