Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez McKinsey & Company, popularyzacja rozwiązań w chmurze w polskich firmach oraz instytucjach publicznych może wytworzyć do roku 2030 zysk w wysokości 121 mld zł, co jest równoważne z 4% PKB.

W związku z powyższym nie należy bagatelizować możliwości, które niosą za sobą rozwiązania chmurowe. Zwłaszcza że mogą z nich korzystać wszystkie firmy, bez względu na branże czy ilość zatrudnionych pracowników.

Plus Workflow w modelu SaaS

Model SaaS (Software as a Service) to udostępnianie oprogramowania jako usługi. Jako że wszystkie dane przechowywane są w chmurze, jest to idealne rozwiązanie dla małych firm, które nie dysponują własnymi serwerami. Za odpowiednie przechowywanie danych oraz sprawne funkcjonowanie oprogramowania odpowiada dostawca usługi. Właśnie z tego względu, decydując się na wdrożenie tego rozwiązania, należy wybrać rzetelnego dostawcę, który zapewni sprawne wdrożenie, bezpieczeństwo danych i zgodność rozwiązania z wymogami prawa polskiego (w tym RODO).

Zastosowanie modelu SaaS umożliwia dostęp do systemu Plus Workflow wszystkim firmom, niezależnie od posiadanych zasobów. W tym modelu Klient nie jest obarczony obowiązkiem instalacji dodatkowych programów na firmowych komputerach. System instalowany jest na serwerach Suncode, które znajdują się w bezpiecznym data center.

Co istotne, system Plus Workflow udostępniany w modelu SaaS proponuje dokładnie taki sam zakres funkcjonalności, co standardowe wdrożenie na serwerach Klienta.

Wykorzystanie tego rozwiązania niesie za sobą wiele korzyści dla Klientów nieposiadających własnych serwerów, w tym m.in.:

  • Brak konieczności inwestowania w nowy sprzęt i oprogramowanie;
  • Brak kosztów związanych z utrzymaniem serwera;
  • Bezpieczeństwo przetwarzanych danych;
  • Dostęp do systemu 24/7 z dowolnej przeglądarki Internetowej;
  • Odpowiedzialność za oprogramowanie po stronie dostawcy;
  • Szybkie wdrożenie rozwiązania;
  • Skalowalność systemu.

Jeżeli chcesz wprowadzić w swojej firmie kompleksowy system do elektronicznego obiegu dokumentów oraz automatyzacji procesów biznesowych, jednak nie posiadasz własnych serwerów, skontaktuj się z nami już dziś! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i dostosujemy rozwiązanie do Twoich indywidualnych potrzeb.