Platforma niskokodowa, popularnie zwana platformą Low-Code, to zestaw narzędzi skierowanych zarówno do programistów, jak i użytkowników niemających kompetencji programistycznych. Otwiera ona drzwi do sprawnego modelowania i wdrażania nowych aplikacji i procesów biznesowych w firmie z wykorzystaniem graficznego i przejrzystego interfejsu, przy jednoczesnej minimalizacji nakładów związanych z ręcznym kodowaniem. Najczęściej odbywa się to za pomocą mechanizmu, przeciągnij i upuść (Drag&Drop) lub wskaż i kliknij (point-and-click).

Platforma Low-Code od Suncode

Plus Workflow to rozwiązanie, które pozwala zarządzać procesami biznesowymi i dokumentacją przedsiębiorstwa. Wyposażony jest w wiele modułów i wtyczek optymalizujących pracę z systemem i minimalizujących koszty realizowanych procesów. Co ważne, Plus Workflow posiada zintegrowane studio graficzne do modelowania procesów i uruchamiania obiegów dokumentów Plus Workflow Editor, umożliwiające własnoręczne tworzenie i modyfikowanie procesów biznesowych, wykorzystując jeden z najpopularniejszych standardów modelowania, Business Process Model and Notation (BPMN). Daje to możliwość sprawnego konfigurowania i wdrażania własnych obiegów dokumentów bez wysiłku programistycznego.

Projektowanie procesów biznesowych opiera się na prostym schemacie:

  • Zdefiniowanie uczestników procesu;
  • Zdefiniowanie logiki procesu – zadań oraz połączeń pomiędzy nimi;
  • Zbudowanie formularza dla każdego z etapów systemu (pola, przyciski;
  • Zaczytanie mapy do systemu Plus Workflow;
  • Konfiguracja struktury użytkowników i uprawnień.
Rysunek 1. Przykładowa mapa procesu stworzona w Plus Workflow Editor
Rysunek 2. Edytor formularza zadania

Twoje Low-Code z Plus Workflow Editor to:

  • Możliwość samodzielnego uruchomienia nowego obiegu dokumentów i aplikacji biznesowych

Użytkownik może zbudować aplikację biznesową wspierającą dowolny obszar organizacji, m.in.: teczki pracownicze, ewidencja środków trwałych, procesy rekrutacyjne, wnioskowanie o pracę zdalną i wiele innych.

  • Łatwe w obsłudze, graficzne studio tworzenia i edytowania procesów

Platforma Low-Code Plus Workflow Editor umożliwia modelowanie procesów za pomocą mechanizmu Drag&Drop – wystarczy przeciągnąć kolejne kroki na mapę procesu. Dodatkowo Plus Workflow Editor daje możliwość zapisania szablonów procesów, które mogą zostać wykorzystane i odpowiednio przekształcone podczas tworzenia kolejnych obiegów.

  • Możliwość wizualizacji formularza i symulacji pracy procesu

Użytkownik może samodzielnie poukładać pola na formularzu, nadać im odpowiednie nazwy, a nawet kolory i ikony. Symulacja i walidacja pozwolą użytkownikowi zobaczyć na własne oczy, jak działa to, co zaprojektował, oraz wykryją ewentualne błędy.

  • Oszczędność  czasu i kosztów

Brak konieczności pisania kodu pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy związanych z zatrudnieniem eksperta.

  • Integracja z bazami danych

Możliwość integracji systemu Plus Workflow z wybranymi systemami zewnętrznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie za pomocą łatwo konfigurowalnych wtyczek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas już dziś na sprzedaz@suncode.pl