Jeszcze niedawno praca zdalna była uznawana za pewnego rodzaju benefit dostępny tylko w wyjątkowych sytuacjach. Realia jednak diametralnie się zmieniły, a praca poza siedzibą firmy zyskała na popularności.

W roku 2021 BNP Paribas Real Estate we współpracy z m.in. HAYS Poland opublikował raport „How R U CEE?”. Badania skupiają się głównie na rynku nieruchomości, jednak nie zabrakło danych związanych z pracą zdalną i hybrydową. Nic dziwnego, jako że temat ten dotyczy obecnie wielu przedsiębiorstw na całym świecie, niezależnie od branży.

Badania przeprowadzone wśród polskich pracowników wykazały, że praca zdalna to dla nich wiele korzyści, np. oszczędność czasu związana z dojazdami do biura (76%), poczucie bezpieczeństwa (49%), czy też wzrost efektywności (49%). Każdy medal ma jednak dwie strony i pracownicy dostrzegają również wady wykonywania codziennych obowiązków na odległość – brak codziennych interakcji ze współpracownikami (46%), czy zmniejszenie efektywności wymiany danych między członkami zespołu (21%).

W związku z powyższym, najlepszym rozwiązaniem wydaje się praca hybrydowa, która łączy ze sobą wykonywanie obowiązków w biurze oraz poza jego murami. Podobnego zdania wydają się ankietowani – aż 80% chciałoby wykonywać pracę w modelu hybrydowym po zakończeniu pandemii.

Pracodawcy nie mogą pozostać obojętni na te głosy. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw planuje dostosowanie swojej działalności do pracy w trybie hybrydowym, czego przykładem może być wdrażanie systemów klasy Workflow, umożliwiających sprawne planowanie pracy.

Wnioskowanie o pracę w biurze z Plus Workflow

Wiele firm, w ramach wdrożenia hybrydowego modelu pracy, decyduje się na tzw. hot desking. Wiąże się to z udostępnianiem stanowisk pracy, które nie są przyporządkowane do jednego pracownika. Osoba, która w danym dniu chce wykonywać swoje obowiązki z siedziby firmy, zobowiązana jest więc do „rezerwacji” danego stanowiska.

Firma Suncode wprowadziła nowe rozwiązanie, dostępne w ramach systemu Plus Workflow do elektronicznego obiegu dokumentów i procesów biznesowych, jakim jest wnioskowanie o pracę w biurze. Proces ten jest prosty i intuicyjny, a co najważniejsze jego wykonanie to tylko kilka kliknięć!

Na początku administrator systemu definiuje strefy biurek znajdujących się w siedzibie, które dostępne są dla pracowników. Jeśli firma dysponuje parkingiem, zdefiniowane zostają również miejsca parkingowe.

Dzięki temu pracownik, który chce wykonywać swoje obowiązki z biura, może stworzyć wniosek w systemie Plus Workflow. Zobowiązany jest on do wypełnienia tabeli, w której uzupełnia następujące dane: data, biurko, miejsce parkingowe. W celu ułatwienia dokonania „rezerwacji”, z prawej strony formularza znajduje się dokument przedstawiający mapę biura z dostępnymi stanowiskami pracy do wyboru.

Po wypełnieniu formularza pracownik potwierdza wniosek, który automatycznie wysyłany jest do przełożonego celem akceptacji. Kierownik, po zapoznaniu się z formularzem, akceptuje bądź odrzuca wniosek.

Informacja o rozpatrzeniu wniosku wraca do pracownika i gotowe! Teraz można spokojnie przyjść do biura, usiąść przy wybranym stanowisku i wykonywać swoje obowiązki z siedziby firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wnioskowania o pracę w biurze? A może jesteś zainteresowany innymi możliwościami oferowanymi przez system Plus Workflow? Nie zwlekaj i napisz do nas już dziś na sprzedaz@suncode.pl

Pamiętaj, aby być zawsze na bieżąco, warto dołączyć do naszego Newsletteru i zaobserwować nas na LinkedIn!