Mimo że sytuacja epidemiologiczna w ostatnich latach znacząco ograniczyła ilość odbywanych podróży służbowych, nadal dla wielu są nieodzownym elementem codziennej pracy. Nic dziwnego, jako że pozwalają one na budowanie pozytywnych relacji zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi klientami i partnerami biznesowymi.

Proces delegacji w przedsiębiorstwie wiąże się jednak z wieloma obowiązkami, od przygotowania odpowiednich dokumentów, rezerwację samochodu czy noclegu, aż po wypłatę odpowiedniej zaliczki.

Z tego też względu wiele firm decyduje się na wdrożenie odpowiedniego systemu klasy Workflow, który umożliwi sprawne i bezproblemowe wykonanie wszelkich formalności związanych z rozliczeniem delegacji.

Rozliczanie delegacji według nowych stawek

O podróżach służbowych znów zrobiło się głośno, a to wszystko za sprawą pierwszej od 9 lat zmiany w kwocie diety za podróż służbową.

Jak ogłoszono w Dzienniku Ustaw, rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2022 r. z dniem 28 lipca zmianie uległy stawki należności z tytułu podróży służbowej z obowiązującej dotąd stawki 30 zł na 38 zł. Zmiana ta dyktowana jest podwyższonymi opłatami związanymi z wyżywieniem.

Tego typu zmiana, zwłaszcza w początkowym etapie, może wprowadzić sporo chaosu w procesie rozliczania delegacji.

Na szczęście użytkownicy systemu Plus Workflow do elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami biznesowymi nie muszą się martwić.

Plus Business Trip – rozliczanie delegacji z Plus Workflow

Mając na uwadze zmieniające się przepisy, firma Suncode dokonała aktualizacji modułu Plus Business Trip, służącego do wnioskowania i rozliczania delegacji. Dzięki temu wszyscy użytkownicy, po rozliczeniu delegacji odbytych przed 28 lipca, będą mogli zaktualizować rozwiązanie i rozliczać koszty delegacji według nowo ustalonych stawek.

Cały proces delegacji składa się z 5 etapów:

  • Wnioskowanie o delegację przez pracownika;
  • Akceptacja wniosku przez przełożonego;
  • Rozliczenie odbytej delegacji przez pracownika;
  • Akceptacja rozliczenia przez przełożonego;
  • Księgowanie rozliczenia.

Warto również zaznaczyć, że system automatycznie przeprowadza kalkulacje dotyczące stawki diety krajowej bądź zagranicznej, ryczałtów na przejazdy komunikacją itp. Co więcej, na podstawie wprowadzonych danych, system Plus Workflow przygotowuje druki rozliczenia wyjazdu służbowego oraz, jeśli środkiem lokomocji był samochód służbowy, kartę ewidencji pojazdu.

Dlaczego warto zdecydować się na elektroniczne obsługiwanie delegacji z Plus Business Trip?

  • Płynniejszy przepływ informacji między wybranymi pracownikami;
  • Możliwość złożenia i akceptacji wniosku z każdego miejsca;
  • Zmniejszenie kosztów obsługi procesu delegacji;
  • Elektroniczny zapis wszystkich dokumentów w archiwum.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Nie wahaj się i napisz do nas na sprzedaz@suncode.pl – odpowiemy na wszelkie pytania.