BIBUS MENOS Sp. z o. o. to polsko-szwajcarska firma o profilu sprzedażowo-produkcyjno-usługowym, prężnie rozwijająca się na polskim rynku już od ponad 27 lat. Firma oferuje swoim klientom dostawę komponentów, projektowanie urządzeń i instalacji, jak również doradztwo techniczne, czy szkolenia i serwis m.in. w dziedzinie pneumatyki, mechatroniki, hydrauliki siłowej, druku 3D czy ekomobilności. BIBUS MENOS to część międzynarodowego holdingu wywodzącego się ze Szwajcarii, który działa w ponad 30 krajach Europy i Azji. BIBUS MENOS Sp. z o. o. zatrudnia ponad 130 pracowników i regularnie dostarcza swoje rozwiązania ponad 3 800 aktywnym klientom.

Zakres przedsięwzięcia

BIBUS MENOS wykorzystało system Plus Workflow do zbudowania tzw. bazy nieobecności pracowników pozwalającej na ewidencję wszelkich nieobecności, niezależnie czy są to planowane urlopy, czy nieobecności w miejscu pracy wynikające z realizacji bieżących obowiązków, tj. podróże służbowe.

W ramach zbudowanego rozwiązania odzwierciedlone zostały ścieżki akceptacji wniosku urlopowego. Dodatkowo specjaliści Suncode zaprojektowali kalendarz, w którym widoczne są wszelkie nieobecności, urlopy, czy delegacje współpracowników. Warto również zaznaczyć, że system Plus Workflow został zintegrowany z wykorzystywanym w firmie systemem kadrowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pracownik może sprawdzić ilość przysługujących mu dni urlopowych na dany rok oraz ilość dni już wykorzystanych.

Wprowadzone funkcjonalności przyczyniły się do zoptymalizowania przepływu informacji w firmie oraz zmniejszenia kosztów operacyjnych spółki. Dodatkową zaletą dla firmy BIBUS MENOS jest integracja Plus Workflow z systemem kadrowym, dzięki czemu wynagrodzenia są naliczane automatycznie na podstawie informacji przesyłanych z Workflow.
Szwajcarska precyzja z wykorzystaniem polskiego rozwiązania!

Przeczytaj CASE STUDY i dowiedz się więcej o zarządzaniu nieobecnościami w firmie BIBUS MENOS!