O tym, jak działa przedsiębiorstwo i czy jego koncepcja rozwojowa się sprawdza, decyduje wiele czynników. Za sukcesem tych najlepszych nie stoi wyłącznie wysokiej jakości produkt czy usługa, ale przede wszystkim dobrze opracowana strategia rozwoju. Modelowanie procesów biznesowych pozwala analizować przebieg spraw, jakie każdego dnia zachodzą w firmie i nadawać im właściwy tor. W dużym uproszczeniu umożliwia uporządkowanie codziennych zadań, dzięki ustaleniu stałej ścieżki postępowania, co daje możliwość weryfikacji jej przebiegu. Skutkuje to szybkim osiągnięciem wcześniej ustalonego celu, a efekty są widoczne od razu po wprowadzeniu zmian. Bardzo często oczekiwanym rezultatem jest nie tylko chęć zwiększenia lub utrzymania zysków na danym poziomie, ale też rozwój, ekspansja, restrukturyzacja, poprawa komunikacji między pracownikami czy ujednolicenie standardów obsługi.

Za modelowanie procesów biznesowych odpowiadają wykwalifikowani specjaliści. Coraz częściej pochodzą oni spoza struktur firmy, co ma swoje racjonalne uzasadnienie –  firmy zewnętrzne, takie jak Suncode posiadają w swoich strukturach odpowiednio wyszkolone zespoły, które zapewniają usługi na najwyższym poziomie i z pełnym przekonaniem oraz pewnością mogą odmienić działanie danej organizacji. Pozwala to zaoferować Klientom kompleksowe, wielotorowe wsparcie na różnych płaszczyznach – wprowadzenie w świat innowacji technologicznych, wdrożeń nowych rozwiązań, badań naukowych, czy digitalizacji przy wykorzystaniu systemu BPM. Wszystko to jest możliwe dzięki obszernej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu konsultantów, jak również odpowiednim, nowoczesnym narzędziom, którymi dysponują podczas codziennej pracy.

Modelowanie procesów biznesowych – definicja

Pojęcie modelowania procesów biznesowych pochodzi z języka angielskiego. Business Process Modeling to wszystkie czynności, podejmowane przez analityków w celu kontrolowania i dobierania odpowiednich modeli usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Działają dynamicznie, niezwłocznie reagują na zmiany rynkowe i pojawiające się na nim trendy, co pozwala na wprowadzenie odpowiednich modernizacji  poprawiających obecną kondycję firmy i sprzyjających jej dalszemu rozwojowi . Obecnie wiele firm nie zastanawia się, czy warto usystematyzować zarządzanie procesami biznesowymi, lecz jak zrobić to najlepiej i najbardziej efektywnie. Z pomocą przychodzi Suncode – firma, której dewizą jest upraszczanie skomplikowanych struktur sugerując prostsze rozwiązania, kierując się ideą paperless. Naszą misję skutecznie realizujemy od lat, korzystając z wiedzy i doświadczenia specjalistów z wielu dziedzin. Do spraw naszych klientów podchodzimy z pasją i zaangażowaniem, czego dowodem są liczne rekomendacje.. Dołączając do ich grona, zyskasz pakiet narzędzi, które w widoczny sposób przełożą się na wzrost produktywności firmy.. Modelowanie procesów biznesowych zapewni wsparcie na wielu płaszczyznach, dzięki sprawdzonym i udoskonalanym przez nas sposobom.

Sposoby modelowania procesów biznesowych

Przez lata aktywnie wdrażaliśmy rozwiązania, które umożliwiły naszym Klientom digitalizację i optymalizację działalności np. poprzez proces elektronicznego obiegu dokumentów. Posługujemy się sprawdzonymi i skutecznymi metodami, przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych trendów świata IT. Dynamicznie zmieniający się rynek to wyzwanie dla naszych ekspertów, jednak dzięki otwartym umysłom oraz udoskonalaniu posiadanej wiedzy są oni w stanie odpowiednio modyfikować proponowane rozwiązania w następujących obszarach:

 • oprogramowanie – wdrożenie i obsługa,
 • zarządzanie projektami i procesami,
 • jakość potwierdzana certyfikatami,
 • symulacje,
 • usprawnienia procedur,

Upraszczanie obsługi skomplikowanych procesów to jeden z najważniejszych elementów modelowania. Pozwala przedsiębiorstwu realizować swoją misję, walczyć o silną pozycję na rynku, bez konieczności skupiania się na czasochłonnych, bardzo angażujących zadaniach związanych z kontrolowaniem stanów magazynowych, składaniem zamówień, raportowaniem wyników. Ujednolicenie standardów dotyczących obsługi czy prawidłowej interpretacji dokumentów jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku dynamicznie rozwijających się firm, gdzie zachodzi konieczność ścisłej współpracy kilku jednostek organizacyjnych. W przedsiębiorstwach modelowanie procesów biznesowych może odbywać się w jeden z wymienionych poniżej sposobów:

 • opisowy – bazujący na zgromadzonych spostrzeżeniach na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa i wskazujący najlepsze kierunki dalszego rozwoju;
 • wyjaśniający – opierający się na wypunktowaniu racjonalnych argumentów i stworzenia zrozumiałych powiązań lub zależności między nimi;
 • normatywny – zakładający przygotowanie zbioru wskazówek i zasad dla poprawienia wydajności procesów.

Bez względu jednak na to, jaki sposób pracy zostanie przyjęty, należy pamiętać o podstawowym celu, którym jest stworzenie jednoznacznych, usystematyzowanych i zrozumiałych dla wszystkich procedur. Dostępność i klarowność przekazu jest tutaj priorytetem, dlatego naszym Klientom proponujemy graficzne studio modelowania  procesów do przygotowywaniu własnych projektów workflow. Plus Workflow Editor pozwala na samodzielne uruchamianie obiegów dokumentów, a także elastyczne i niezależne działanie, w trakcie rozwoju firmy. Przejrzysty interfejs to kolejna zaleta, którą docenią nie tylko zwolennicy minimalistycznych i intuicyjnych programów.

Cele i zastosowania modelowania procesów biznesówych

Wspomnianą już wcześniej konieczność wdrożenia systemu do modelowania procesów biznesowych zauważa coraz więcej współczesnych przedsiębiorców – ludzie z wizją, pasją oraz otwartych na zmiany i rozwój. To właśnie oni zgłaszają się do nas po narzędzia, które pozwalają im realizować swoje założenia i usprawniać zarządzanie biznesem. Naszym wspólnym celem jest:

 • wdrożenie zmian organizacyjnych i restrukturyzacyjnych w poszczególnych działach lub w całej strukturze przedsiębiorstwa,
 • lepsza kontrola nad bieżącymi działaniami,
 • sprawne wdrażanie nowych procedur, produktów, usług, ale także pracowników,
 • lepsza komunikacja między pracownikami,
 • szybsze wykrywanie obszarów, które są nieefektywne, a w efekcie nie generują zysków (lub przynoszą straty),
 • przydzielenie pracowników i/lub komórek do realizacji konkretnych zadań, za które będą odpowiedzialni.

Oczywiście, każdy przedsiębiorca wyznacza sobie różne cele i mierzy się z innymi przeciwnościami, dlatego tak bardzo cenimy sobie indywidualne podejście do klienta. Gwarantujemy, że znajdziemy dla Ciebie najlepsze, spersonalizowane rozwiązanie, które pozwoli stworzyć satysfakcjonujące rozwiązanie, zgodne z modelem i wartościami Twojej firmy. To kluczowe, aby wprowadzone zmiany nie miały wymiary jednorazowego, ale przynosiły długofalowe efekty. Zmiany, które są widoczne od samego początku wspólnej pracy, to największa motywacja dla wszystkich pracowników.

Modelowanie procesów biznesowych – narzędzia

Działamy wielopłaszczyznowo, aby mieć pewność, że modelowanie procesów biznesowych w Twojej firmie będzie kompletne. Narzędzia, jakie stosujemy do osiągnięcia tych założeń to przede wszystkim nowoczesne technologie, umożliwiające digitalizację i optymalizację procesów.  Naszym Klientom proponujemy:

 • elektroniczny obieg dokumentów, ich skanowanie oraz OCR,
 • projektowanie nowych procesów biznesowych, udoskonalając obecne,
 • archiwizowanie treści i dokumentów w formie elektronicznej, tworzenie e-dokumentów.
 • Powyższe udogodnienia uzyskujemy w ramach flagowego rozwiązania Plus Workflow. Klient po implementacji może jedynie wiele zyskać, a sama praca z platformą jest intuicyjna, bezpieczna oraz przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

Rozumiemy przy tym, że nasi Klienci potrzebują wsparcia także w innych obszarach, dlatego jesteśmy gotowi odpowiedzieć na te oczekiwania i, w ramach modelowania procesów biznesowych, zaproponować:

 • obsługę serwisową,
 • szkolenia indywidualne i zespołowe,
 • wdrażanie systemów BPM,
 • robotyzację procesów biznesowych.

Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci zaproponują rozwiązanie najlepiej dostosowane do twoich potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami pod adresem:

Modelowanie procesów biznesowych produkty

Modelowanie procesów biznesowych – dlaczego my?

Wiesz już, że nie działamy szablonowo. To bowiem największy grzech przy modelowaniu procesów biznesowych. Narzędzia, jakimi dysponujemy, są jednymi z najnowocześniejszych na rynku, a ich obsługa nie przysporzy Ci żadnych trudności (zadbamy o to w trakcie wdrożenia). Uświadamiamy, doradzamy, szkolimy, wyposażamy naszych Klientów w techniki, które pomogą im osiągnąć zaplanowany cel. Bez względu na to, czy jest nim lepsza komunikacja w zespole, sprawniejszy obieg dokumentów w formie elektronicznej czy bardziej wydajna kontrola nad procedurami, zrobimy wszystko, abyś był zadowolony z efektów. To właśnie dzięki kompleksowemu i indywidualnemu podejściu do Klienta, staliśmy się partnerem godnym zaufania, z którym współpracują znane na rynku, globalne marki. Nie tylko doceniły one znaczenie zarządzania procesami, ale też podjęły wysiłek, aby poprawić swoje wyniki, zoptymalizować wydatki i uzyskać wsparcie w istotnych projektach biznesowych. Istotny jest również fakt, że rozwiązania dostarczane przez firmę Suncode mogą zostać zintegrowane z systemami zewnętrznymi wykorzystywanymi przez Klientów, co jest idealnym dopełnieniem zarządzania całym przedsiębiorstwem..

Wybierając nasze usługi, możesz liczyć na:

 • szczegółowy audyt procesów biznesowych, jakie realizujesz na co dzień – dzięki temu bliżej poznamy problematyczne obszary,
 • modelowanie procesów biznesowych – z pomocą graficznego edytora Plus Workflow Editor nauczysz się, jak robić to prawidłowo,
 • dostęp do elastycznej platformy, dzięki której będziesz bezpiecznie i sprawnie zarządzał korespondencją czy dokumentami,
 • wsparcie przy wdrażaniu systemu obiegu dokumentów,
 • lepsze zarządzanie zadaniami administracyjnymi oraz kadrowymi.

Wiemy, jak zrobić to dobrze, sprawnie i terminowo. Za wiedzą teoretyczną stoi wieloletnia praktyka. Obsłużyliśmy setki firm z Polski i zza granicy, wśród nich grupy kapitałowe czy ośrodki akademickie. Dziś zachęcamy Cię, abyś dołączył do ich grona. Jesteśmy pewni, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Twój osobisty konsultant, na bazie zebranych informacji i kompleksowego audytu, zaproponuje Ci optymalne rozwiązania. Zapraszamy do współpracy.

Plus Workflow - elektroniczny system obiegu dokumentów